SESTŘIH: Hradec - Sparta 0:2. Výhra proti deseti, Pražané dotáhli Slavii

39
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Sparty vyhráli ve 24. kole první ligy na hřišti oslabeného Hradce Králové 2:0. Letenští zvítězili v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a bodově se dotáhli na vedoucího městského rivala Slavia, která jen remizovala v Liberci 2:2. Sparťané jsou druzí vinou horšího skóre. Východočeši prohráli v azylu v Mladé Boleslavi šestý ligový zápas v řadě a zůstali sedmí.

„Votroci“ od 20. minuty dohrávali bez vyloučeného Jakuba Kučery. V závěru úvodního dějství otevřel skóre Lukáš Haraslín. Pojistku přidal až v 89. minutě Tomáš Wiesner. Sparta v lize s Hradcem neprohrála v jedenáctém utkání za sebou, z toho podesáté zvítězila, a na jeho půdě bodovala naplno popáté v řadě.

Domácí začali aktivně. Po necelých třech minutách hry Vašulín překonal Kováře, kvůli ofsajdu ale branka neplatila. V šesté minutě si Kubala všiml vyběhnutého sparťanského gólmana, jeho střela z dálky ale skončila vedle tyče.

V 19. minutě Kučera v souboji o míč ve skluzu fauloval Kairinena a rozhodčí Černý ho okamžitě vyloučil. Hradec potvrdil pozici nejtrestanějšího týmu v ligové sezoně, svěřenci trenéra Miroslava Koubka viděli už devátou červenou kartu.

Hosté málem přesilovku rychle využili, Haraslínovu ránu však Bajza vytáhl na roh. Po půlhodině se po rohovém kopu skóroval Kuchta, radost Pražanů ale zkazil ofsajd.

Utkání směřovalo k bezbrankové první půli, jenže v 45. minutě se Sparta dočkala. Bajza vyrazil Čvančarovu ránu a Haraslín nadvakrát dostal míč do sítě. Slovenský reprezentant vstřelil šestou branku v ročníku nejvyšší soutěže. Rozradostnil tak značnou část vyprodaného mladoboleslavského stadionu (5000 diváků).

Ihned po změně stran mohli hosté odskočit na dvoubrankový rozdíl, Wiesner však v ideální pozici netrefil dobře míč a neprosadil se ani z dorážky. Následně proti Bajzovi neuspěl dvakrát střelou z vápna Kuchta, přičemž ve druhém případě zamířil z dorážky do boční sítě. Tečovaný pokus střídajícího Minčeva z úhlu zase Bajza vyškrábl nad.

Hradec mohl paradoxně srovnat v 79. minutě. Vašulín přihrál na hranici šestnáctky sparťanskému odchovanci Radovi, který byl na hřišti teprve přes minutu, ale jeho přízemní střelu Kovář pokryl.

O 10 minut později stanovili hosté konečný výsledek. Kuchtovu střelu zastavil ve vápně Novotný rukou, balon se však odrazil k Wiesnerovi a ten nekompromisně zakončil pod horní tyč. V ligové sezoně dal druhý gól.

Sparta jako jediná s Olomoucí na jaře stále neprohrála. Venku v lize zvítězila počtvrté za sebou a s 27 body je tam nejlepším týmem soutěže. Hradec nevyhrál šest z posledních sedmi kol.

Domácí:

Hosté: 45. Haraslín, 89. Wiesner

Domácí: Bajza – Ja. Klíma, Smrž, Čech – Gabriel (46. Novotný), Kodeš (C), J. Kučera, Harazim – Koubek (61. Pudhorocký), F. Kubala (78. Rada) – Vašulín.

Hosté: M. Kovář – Vitík, Sörensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek, Kairinen (72. Laçi), Zelený (72. Jankto) – Čvančara (64. Minčev), Haraslín (78. Mabil) – Kuchta.

Domácí: Reichl, Pudhorocký, Novotný, Hájek, Rada, Dvořák, Trusa

Hosté: Vorel, Panák, Vydra, Kamenović, Pavelka, Laçi, Jankto, Daněk, Mabil, Minčev, Karabec

Hradec Králové - Sparta: Wiesner dorazil Kuchtovu ránu do sítě! 0:2

Hradec Králové - Sparta: Kuchta za obranou, nepropálil ale Bajzu a pak střílel do boční sítě
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Sparta: Wiesnerova rána “omylem” málem zapadla za Bajzu!

Hradec Králové - Sparta: Kuchta skóroval, ale z ofsajdu, branka neplatí

Hradec Králové - Sparta: Kubalova dalekonosná dorážka málem hrubě zaskočila Kováře

Hradec Králové - Sparta: Vašulín se dostal za obranu a prostřelil Kováře! Ale byl v ofsajdu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905