8. dubna 2023 • 21:20

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 3:2. Duel plný zvratů, výhru zařídil Vydra

2
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Plzně ve 26. kole první ligy udolali po obratu Jablonec 3:2 a v nejvyšší soutěži zvítězili po čtyřech zápasech. Po dvou gólech v dramatické přestřelce dali hostující Matěj Polidar a domácí náhradník Matěj Vydra. Viktoria z třetího místa neúplné tabulky ztrácí čtyři body na první Slavii i druhou Spartu, ale oba pražské týmy mají nedělní utkání k dobru. Jablonec prohrál po pěti kolech a je osmý.

Úřadující mistry poslal do vedení Jan Sýkora v nastaveném čase prvního poločasu. Mezi 66. a 74. minutou otočil skóre jablonecký Polidar, ale poté vstřelil dvě branky také střídající Vydra, který v rozmezí 77. a 82. minuty dokonal obrat Západočechů. Ti v utkání navíc čtyřikrát trefili brankovou konstrukci.

Plzeň nastoupila i s útočníkem Chorým, jenž kvůli zranění nedohrál minulý duel v Mladé Boleslavi (0:0). Za hosty nemohli hrát Šulc, jenž v Jablonci hostuje z Viktorie, a další krajní záložník Jovovič kvůli trestu za žluté karty.

Domácí začali aktivněji a v deváté minutě se málem dostali do vedení, když Vlkanova nepovedeným centrem trefil břevno. Chvíli nato střelu plzeňského záložníka chytil brankář Hanuš. Jeho protějšek Staněk vytáhl nad břevno míč po tvrdé ráně Polidara.

Plzeňští si vytvořili místy drtivý tlak, ale dlouho zahazovali šance. Hanuš vykopl na tyčku Chorého střelu a domácí útočník o chvíli později špičkou kopačky znovu trefil brankovou konstrukci. Vlkanova zase akrobatickými „nůžkami“ o kousek netrefil branku a smolař první půle Chorý poté sám před Hanušem hlavičkoval vedle.

Západočeši se dočkali gólu ve třetí minutě nastavení. Po odraženém míči Bucha posunul míč na Sýkoru a ten zpoza šestnáctky zamířil přesně do horního růžku. Bývalý hráč Jablonce vstřelil druhý ligový gól v sezoně a první od září.

Jablonečtí, kteří měli v nohách středeční dohrávku se Slováckem (1:1), nevstoupili dobře ani do druhé půle. Mosquera hlavičkoval těsně vedle, střelu Vlkanovy vyrazil Hanuš.

Hosté ale postupně vyrovnali hru a v 66. minutě i skóre. Polidar nacentroval do šestnáctky a míč se překvapivě zatočil za Staňka. Reprezentační gólman vzápětí zneškodnil Považancovu ránu.

Severočeši otočili stav zápasu v 74. minutě. Hübschman vyslal do úniku Polidara, který využil Kopicovo podklouznutí a znovu překonal Staňka. V ligové sezoně si polepšil na sedm branek.

Plzeň ale další ztrátu nepřipustila. V 77. minutě po Holíkově centru do šestnáctky Havel posunul míč na Vydru, který propálil Hanuše. Zimní posila za pět minut po Mosquerově centru vstřelila druhou branku v utkání a třetí v ligovém ročníku.

V závěru mohla obě mužstva skórovat. Střídající Durosinmi trefil tyčku jablonecké branky, na druhé straně Staňek zneškodnil Sejkovu střelu. Plzeň tak doma v lize s Jabloncem podeváté za sebou neprohrála, z toho poosmé zvítězila.

Domácí: 45+3. Sýkora, 77. M. Vydra, 82. M. Vydra

Hosté: 66. Polidar, 74. Polidar

Domácí: Staněk – Holík, Pernica (73. Jemelka), Hejda (C), M. Havel – Kalvach, Bucha – Sýkora (73. Kopic), Vlkanova (63. M. Vydra), Mosquera (90+2. Pilař) – Chorý (73. Durosinmi).

Hosté: Hanuš – Král, Martinec, Heidenreich – D. Souček, Považanec (88. Ikaunieks), Hübschman (C), Černák (83. Surzyn), Polidar – Sejk, Chramosta (61. Patrák).

Domácí: Tvrdoň, Zadražil, Pilař, Vydra, Kopic, Durosinmi, Květ, Jemelka, Kaša, Jirka, Ndiaye

Odemknout video

Plzeň - Jablonec: Staněk se vyznamenal proti střele Sejka, Ikaunieks dorážel nad

Plzeň - Jablonec: Mohlo být hotovo, Durosinmi pálil do tyče

Plzeň - Jablonec: Extrémní drama! Viktorii vrátil vedení mazáckým úderem Vydra, 3:2

Plzeň - Jablonec: Obří tlak Viktorie proměnil Sýkora v krásný gól, 1:0

Plzeň - Jablonec: Osamocený Chorý ve vápně, tohle měl dát!

Plzeň - Jablonec: Domácí reklamovali ruku Chramosty, na penaltu málo

Plzeň - Jablonec: Nádherné nůžky vystřihl Vlkanova

Plzeň - Jablonec: Chorý usměrnil míč do tyče

Plzeň - Jablonec: Bucha udělal Martince a nabil Chorému, skvělý Hanuš!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905