Komise rozhodčích: Červená pro Ciciliu i první gól Šulce byly v pořádku

Autor: iSport.cz
4
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

I po odehraném 4. kole nejvyšší fotbalové soutěže se Komise rozhodčích zabývala čtyřmi vybranými situacemi, které vybrala média. S potěšením lze konstatovat, že tentokrát se rozhodčí ve spolupráci s videem nedopustili chyb a došlo tak k potvrzení jejich rozhodnutí na hřišti. Jaké akce byly zpětně zkoumány? První gól Pavla Šulce, kterým na jihu Čech zvyšoval na 0:2, udělená červená karta i odvolaná penalta v závěru duelu v Ďolíčku a pád Adama Gabriela ve vápně Baníku.

Plzeňští vedli díky lobu Traorého z 8. minuty na Střeleckém ostrově 0:1, když o dvě minuty později musel rozhodčí Stanislav Volek rozsoudit spornou akci. Po centru Cadua posunul balon Durosinmi k Pavlovi Šulcovi a ten z hranice malého vápna překonal Martina Janáčka. Jednalo se o hraniční ofsajdovou situaci, z dostupných záběrů však nešlo jednoznačně určit, zda se hráč s číslem 31 skutečně v ofsajdu nacházel. VAR proto správně do situace nezasahoval a branka na 0:2 pro plzeňskou Viktorii byla uznána.

Dvě důležité situace musel v samém závěru duelu v Ďolíčku řešit rozhodčí Ondřej Pechanec. V 86. minutě zahrávali hosté standardní situaci a na hranici velkého vápna byli v kontaktu Rigino Cicilia a Antonín Křapka, po kterém bránící hráč skončil na zemi.

Díky intervenci VAR byl hráč číslo 22 za hrubé nesportovní chování vzápětí vyloučen, neboť mimo souboj o míč udeřil soupeře loktem do hlavy.

VAR v tomto zápase správně zasáhl i o 2 minuty později, když odvolal již nařízený pokutový kop pro hostující mužstvo. Pavel Juroška se snažil přes bránícího Matěje Hybše dostat z pravé strany před branku a skončil na trávníku. Komise rozhodnutí zdůvodnila: „Při souboji obou hráčů nejdříve došlo ke kontaktu levé nohy útočníka s pravou nohou obránce mimo pokutové území. Obránce po tomto souboji pokračoval ve hře. Následně v pokutovém území došlo k drobnému kontaktu nohy obránce s nohou útočníka, po kterém útočník svůj pád zveličil.”

Čtvrtá vybraná situace se týkala utkání Baníku Ostrava, na jehož hřiště dorazili hráči z Hradce Králové. V 76. minutě se fanoušci hostů dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co po kontaktu s ghanským obráncem skončil na zemi Adam Gabriel. V tomto případě Vít Zaoral ve svém premiérovém duelu jako hlavní rozhodčí jejich přání nevyhověl. K drobnému kontaktu skutečně došlo, ale útočník po něm pokračoval v pohybu a spadl až následně.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905