SESTŘIH: Baník - Boleslav 2:0. Trefili se Ewerton a Tanko, další výhra

4
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Baník zvládl třetí domácí zápas v řadě. V 7. kole FORTUNA:LIGY uspěl tým trenéra Pavla Hapala nad Mladou Boleslaví, výhru 2:0 zařídili trefami ve druhém poločase Ewerton a Abdullahi Tanko. Vítězství mohlo být i vyšší, další šance ale pochytal hostující brankář Matouš Trmal. Na druhé straně orazítkoval tyč Dominik Kostka.

Baník začal energicky a v první čtvrthodině byl lepším mužstvem. Ve 13. minutě domácí předvedli pohlednou a rychlou akci na jeden dotek, ale Ndefe z voleje zamířil nad břevno.

Navzdory územní převaze Ostravy ale další šance nepřicházely. Frydrych sice hlavičkoval z malého vápna mezi tyče, ale pokus doprostřed brány stěží mohl Trmala zaskočit. Domácí stoper se navíc zanedlouho poté zranil a jeho post zaujal Lischka.

Tempo zápasu však postupně upadlo a zajímavá situace přišla až v nastavení první půle. Hostující Hilál nebezpečně střílel zpoza vápna a jen Letáčkova intervence uchránila Baník od inkasované branky.

Nástup do druhé půle znovu vyšel lépe Ostravě, která ho tentokrát vyjádřila i gólově. Domácí se ve 49. minutě prokombinovali do vápna, Boula ještě přistrčil míč neobsazenému Ewerton a brazilský křídelník přesně trefil spodní roh brány. Bývalý hráč Mladé Boleslavi se dočkal premiérové soutěžní trefy za Baník.

A duel znovu dostal spád. Stadion za chvíli znovu bouřil, ale Kpozův gól hlavou neplatil kvůli ofsjadu. A obratem mohlo být vyrovnáno. Středočeši úspěšně prodloužili aut do vápna, kde balon spadl na nohu Kostkovi, který snad o milimetry minul tyčku.

Pak Boleslavští zaváhali uprostřed hřiště, otevřeli cestu domácímu Tankovi a nigerijský útočník svůj únik možná i s přispěním teči hostujícího hráče zakončil druhým gólem.

Baník zůstal při chuti a nadále útočil. Z levé strany od Kpoza zamířilo do vápna několik kvalitních centrů, které však střídající Almási i díky pohotovému Trmalovi nezužitkoval.

Naproti tomu ostravský gólman Letáček v závěr zmařil šanci Poulola. Slezané na svém stadionu vyhráli čtvrtý ligový duel proti Mladé Boleslavi za sebou.

Domácí: 49. Ewerton, 59. Karafiát (vl.)

Hosté:

Domácí: Letáček – Ndefe (78. J. Juroška), Frydrych (C) (36. Lischka), Pojezný, Kpozo – Boula – Buchta, Rigo, Ewerton – Tanko (74. Almási), Kubala (74. Šín).

Hosté: Trmal – An. Kadlec (80. Fulnek), Karafiát, Suchý, Suchomel – Matějovský (C) (64. Ladra), Poulolo – Kostka, D. Mareček (80. Vojta), Mašek (55. Solomon) – Hilál (64. Jawo).

Domácí: Markovič, Tetour, Šín, Grygar, Lischka, Juroška, Kaloč, Měkota, Madleňák, Fadairo, Almási

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905