SESTŘIH: Boleslav - Bohemians 2:1. Pulkrab v závěru sestřelil bývalý klub

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 10. kole první ligy udolali 2:1 Bohemians 1905 a naplno bodovali potřetí za sebou. Oba góly vítězného celku vstřelili bývalí hráči Pražanů. Ve 29. minutě otevřel skóre Júsuf Hilál, po necelé hodině hry odpověděl za hosty Jan Matoušek, ale v 83. minutě rozhodl o výhře domácích třetí gólovou hlavičkou střídající Matěj Pulkrab.

Středočeši v nejvyšší soutěži doma porazili Bohemians posedmé za sebou a posunuli se na šesté místo neúplné tabulky, navíc mají k dobru odložené utkání s Plzní. „Klokani“ v posledních třech venkovních duelech nebodovali a klesli na devátou pozici.

Mladoboleslavští měli od začátku mírnou převahu, ale do zakončení se přes pevnou obranu vršovického mužstva nedostávali. Pouze Kubista z dálky minul branku.

Domácí ale hned první větší šanci ve 29. minutě proměnili. Fulnek nacentroval do šestnáctky a Hilál hlavou překonal Jedličku. Bahrajnský útočník druhou ligovou trefu v sezoně proti bývalému týmu neslavil. Krátce nato musel Hilál odstoupit kvůli zranění, které si způsobil ještě před gólem.

Bohemians brankáře Trmala v nezáživném úvodním poločase výrazněji neohrozili, mladoboleslavský Kušej krátce před pauzou po individuální akci přestřelil.

Středočeši mohli na začátku druhého dějství přidat pojistku, ale Jedlička vychytal Pulkraba a následně hostující gólman vytáhl nad břevno Karafiátovu hlavičku po rohu.

Na druhé straně Hůlkův gól neplatil kvůli ofsajdu, ale v 60. minutě už Bohemians vyrovnali, když Kovaříkův centr zužitkoval hlavou Matoušek. Ofenzivní záložník se v ligovém ročníku prosadil podruhé.

Středočeši reagovali trojnásobným střídáním a pražského soupeře na chvíli zatlačili, z největší příležitosti však kapitán Matějovský po rychlé akci Jedličku neprostřelil.

Domácí se do závěrečného náporu nedostali, přesto v 83. minuty skórovali. Ladra v souhře střídajících hráčů nacentroval před branku, bývalý útočník Bohemians Pulkrab míč lehce tečoval hlavou a připsal si rovněž druhý ligový zásah v sezoně.

Ligový souboj Mladé Boleslavi s Bohemians tak pojedenácté za sebou nabídl minimálně tři góly.

Domácí: 29. Hilál, 83. Pulkrab

Hosté: 60. Jan Matoušek

Domácí: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek – Kubista (65. Poulolo), D. Mareček (65. Ladra) – Solomon (65. Jawo), Matějovský (C) (90+1. D. Šimek), Kušej – Hilál (33. Pulkrab).

Hosté: Jedlička – Hůlka, Křapka, Hybš – M. Dostál (C) (59. Mužík), Jánoš (59. Puškáč), Smrž, Kovařík – R. Hrubý (87. Necid), Jan Matoušek (72. Vondra) – Prekop (72. M. Kozák).

Domácí: Mikulec, Suchomel, Šimek, Ladra, Pulkrab, Vaníček, Kadlec, Mašek, Jawo, Poulolo

Hosté: Reichl, Beran, Mužík, Kadlec, Kozák, Vondra, Puškáč, Necid

Hosté: Mužík

Hocek – Machač, Hádek

Lokotrans Aréna

3331 diváků

Klíčové momenty:

Mladá Boleslav – Bohemians: Matěj Pulkrab protečoval Ladrův centr do sítě a vrátil domácím vedení, 2:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905