SESTŘIH: Jablonec - Teplice 3:2. Domácí potvrdili formu, rozhodl Chramosta

1
Čupr vs. Tvrdík: těžké váhy o derby i Krejčím. Jak chtějí měnit český fotbal?
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín

Fotbalisté Jablonce v dohrávce 17. kola první ligy porazili doma Teplice 3:2 a posunuli se na 11. místo tabulky o bod za dnešního soupeře. Skóre otevřel v 16. minutě z penalty Miloš Kratochvíl, v 27. minutě odpověděl hostující Filip Havelka. V závěru úvodního dějství se domácí znovu ujali vedení po vlastním gólu Jakuba Urbance, stav ale srovnal v 63. minutě z pokutového kopu opět Havelka. Rozhodl tak až v 85. minutě čtvrtou brankou v ligové sezoně střídající Jan Chramosta.

Jablonec navázal na domácí vítězství 2:1 nad Pardubicemi z minulého kola a v lize neprohrál popáté za sebou. Svěřenci trenéra Radoslava Látala, jehož úlohu dnes kvůli trestu za čtyři žluté karty převzal asistent Tomáš Čížek, překlopili na svou stranu bilanci vzájemných zápasů v této sezoně. Úvodní duel v srpnu skončil bez branek. Teplice nebodovaly po třech ligových utkáních.

Na jabloneckou střelnici se i dnes snášel sníh, kvůli kterému byl duel přeložený z původního sobotního termínu, hrací plocha ale tentokrát vydržela v dobrém stavu. I to přispělo k úvodnímu tlaku domácích, Grigar musel zasáhnout jak proti Martincově ráně zpoza vápna, tak následně hned proti třem zakončením Pleštila.

Série zákroků teplického brankáře ale nakonec hostům nepomohla, v předchozím souboji s Pleštilem totiž zahrál rukou Cykalo a sudí Batík po více než tříminutové konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil v souboji kapitánů Kratochvíl a pátou trefou v ligové sezoně navázal na dva góly z minulého kola. Nejlepší střelec týmu v sezoně proměnil pokutový kop i před třemi týdny při vítězství v domácím poháru v Českým Budějovicích.

"Skláři" odpověděli po kontroverzní situaci v 27. minutě. Martinec zůstal ležet po souboji s Knapíkem a domácí přerušili hru. Soupeř však místo obvyklého sportovního gesta nevrátil z autového vhazování míč a po kombinační akci srovnal zblízka Havelka. Následně se strhla hromadná strkanice, vyrovnávací gól ale platil.

Vedení mohl Jablonci záhy vrátit Krulich, jenž trefil z otočky tyč. Osmnáctiletý útočník se mohl se svými spoluhráči radovat až v závěru první půle, kdy si Aléguého centr pod tlakem Pleštila srazil do vlastní sítě Urbanec. Krajní obránce či záložník zažil nešťastný návrat do sestavy po takřka čtyřměsíční absenci kvůli zranění.

Po přestávce sněžení zesílilo a hře začaly dominovat osobní souboje. Sudí celkem udělil hráčům 11 žlutých karet, což je vyrovnání rekordu této sezony. V 63. minutě podkopl domácí Hurtado ve vápně Jásira a Batík nařídil penaltu i na druhé straně. Brankář Hanuš si na Havelkův pokus sáhl, teplický záložník přesto přidal svůj druhý gól v utkání a třetí v ligovém ročníku.

Obrat mohl dokonat v 74. minutě Egypťan Jásir, jehož hlavičku tentokrát Hanuš skvělým zákrokem vytěsnil na tyč. A tak přece jen mohli slavit domácí. Jovovič v 85. minutě vyslal do samostatného úniku Chramostu, který přehodil padajícího Grigara. Třiatřicetiletý útočník má v lize na kontě už 91 gólů a jen devět branek ho dělí od Klubu ligových kanonýrů.

Domácí: 16. Kratochvíl, 45. Urbanec (vl.), 86. Chramosta

Hosté: 27. Havelka, 65. Havelka

Domácí: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Čanturišvili – Černák (89. Polidar), Martinec (77. Houska), Kratochvíl (C), Alégué (70. Jovović) – Pleštil (70. Chramosta), Krulich (77. Velich).

Hosté: Grigar (C) – Knapík, Chaloupek, Mičević – Cykalo, Urbanec (75. Bílek), Trubač (52. Hronek), Havelka (75. Křišťan), Radosta (90. Fila) – Gning (52. Vachoušek), Jásir.

Domácí: Fendrich, Hübschman, Houska, Souček, Polidar, Slávik, Velich, Chramosta, Jovović

Jablonec - Teplice: Havelka se štěstím procpal z penalty za Hanuše, 2:2
Jablonec - Teplice: Hurtado fauloval pronikajícího Jásira, další penalta!

Jablonec - Teplice: Urbancův vlastenec, srazil si hlavičku Pleštila, 2:1

Jablonec - Teplice: Krulich z otočky nastřelil tyč
Jablonec - Teplice: Kontroverzní gól! Skláři nevrátili míč, trefil se Havelka

Jablonec - Teplice: Kratochvíl otevřel skóre z penalty, 1:0
Jablonec - Teplice: Po Štěpánkově centru se otřel míč o ruku Cykala, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905