SESTŘIH: Boleslav – Plzeň 1:3. Viktoria třetí. Rozhodl Šulc, úlety Chorého

Autor: iSport.cz
13
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč
Pohodář Ulihrach vzpomíná: cucák Nadal, pařmen Ivaniševič, blázni rodiče

Plzeňští fotbalisté zvítězili v dohrávce 6. kola první ligy v Mladé Boleslavi 3:1, v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Dva góly Západočechů vstřelil Pavel Šulc, který už v páté minutě otevřel skóre. Těsně před pauzou vyrovnal Martin Suchomel, ale v 51. minutě se trefil opět Šulc. V závěru nastavení přidal pojistku Robin Hranáč.

Viktoria si utkání v původním srpnovém termínu nechala odložit kvůli účasti ve 4. předkole Evropské konferenční ligy. Středočeši nebodovali ve třetím z posledních čtyř kol a patří jim šestá příčka. Plzeňští v nejvyšší soutěži neprohráli s Boleslaví poosmé za sebou, z toho pošesté zvítězili.

Obě mužstva kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému hřišti o víkendu neodehrála zápasy 17. ligového kola. Boleslav nenastoupila doma proti Karviné a Plzeň v Ostravě. Výkop dnešního duelu byl kvůli úklidu trávníku posunut o sedm minut.

Domácí začali aktivněji, přesto v páté minutě inkasovali. Po Kalvachově rohu a Dwehově zblokované střele se míč dostal k volnému Šulcovi, který zakončil pod břevno. V nejvyšší soutěži se gólově prosadil poprvé od září.

Domácí mohli rychle odpovědět. Staňkovi vypadl míč, ale reprezentační brankář své zaváhání rychle napravil a Kušeje v šestnáctce nepustil ke střele. Mladoboleslavští se poté hodně zlobili na Chorého, jenž zasáhl gólmana Trmala, když už měl míč v rukavicích. Hostující útočník dostal ve 28. minutě žlutou kartu.

Na konci první půle mohli Západočeši podruhé skórovat po rohu, ale Hranáče tentokrát zblízka vychytal Trmal. Ve třetí minutě nastaveného času domácí srovnali. Po rohovém kopu Staněk odvrátil míč k Suchomelovi, který se prosadil tvrdou ranou z hranice šestnáctky. Obránce hostující ze Sparty se v ligovém ročníku trefil podruhé.

Do druhé půle vstoupili lépe Západočeši a v 51. minutě dali druhý gól. Šulc po Traorého přihrávce sice napoprvé nepřekonal Trmala, ale z dorážky už uspěl. Ofenzivní záložník sedmým gólem v ligové sezoně v týmové tabulce střelců předstihl Durosinmiho.

Mladoboleslavští po chvíli zahodili obrovskou šanci na vyrovnání. Matějovský vyslal do samostatného úniku Kušeje, jehož střelu ale Staněk reflexivně vyrazil. Po následném rohu a zakončení domácích stoper Hejda vyhlavičkoval míč nad branku. Na druhé straně Trmal zneškodnil Hejdův pokus.

Domácí v závěru soupeře sevřeli, na rohové kopy do plzeňské šestnáctky vyrazil i Trmal. Střídající Holík však soupeři vypíchl míč a Hranáč v páté minutě nastavení snadno zakončil do prázdné branky. Vstřelil druhý gól v ligové sezoně. Plzeň bodovala v sedmém z posledních osmi ligových zápasů v Boleslavi.

Domácí: 45+3. Suchomel

Hosté: 5. Šulc, 51. Šulc, 90+5. Hranáč

Domácí: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (78. Kubista) – Matějovský (C) (64. Ladra), Sakala (86. D. Šimek) – Solomon (64. Jawo), D. Mareček (78. Pulkrab), Kušej – Hilál.

Hosté: Staněk – Dweh, Hejda (C), Hranáč – Kopic (88. Sýkora), Traoré, Bucha (70. Kliment), Kalvach, Cadu (81. Holík) – Chorý, Šulc.

Domácí: Mikulec, Šimek, Fulnek, Ladra, Kubista, Pulkrab, Kadlec, Poulolo, Mašek, Jawo, Buryán

Hosté: Tvrdoň, Baier, Paluska, Sýkora, Kliment, Vydra, Mosquera, Hašek, Vlkanova, Holík

Domácí: Suchý, Kostka

Hosté: Kopic, Chorý, Traoré, Šulc

Jan Všetečka – Jan Váňa, Lukáš Machač

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

1121 diváků

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 1:3. Šulc rozhodl válku, kterou rozpoutal Chorého zákrok

Mladá Boleslav - Plzeň: Hranáč završil brejk v závěru do prázdné brány, 1:3!

Mladá Boleslav - Plzeň: Suchý už se žlutou pořádně naložil Chorému
Mladá Boleslav - Plzeň: Matějovský dal do těla Chorému, ten se chytil za hlavu

Mladá Boleslav - Plzeň: Júsufovu hlavičku z brankové čáry šťastně vyrazil Kalvach!
Mladá Boleslav - Plzeň: Kušej ve vyložené příležitosti selhal, fantastický Staněk
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Mladá Boleslav - Plzeň: Nešťastný odraz zaskočil Trmala, Šulc doklepl míč do sítě! 1:2

Mladá Boleslav - Plzeň: Suchomel po rohu srovnává perfektní bombou na 1:1!

Mladá Boleslav - Plzeň: Trmal se pořádně obořil na Chorého za bolestivé šlápnutí

Mladá Boleslav - Plzeň: Sakala ve vyložené šanci hlavičkoval nad bránu!

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopic trefil Marečka, ale penalta pro domácí se nezahrává

Mladá Boleslav - Plzeň: Šulc na vzdálenější tyči doklepl míč do sítě!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.