2. března 2024 • 17:50

SESTŘIH: Jablonec - Hradec 1:1. Horejš s Váchou berou bod, domácí v deseti

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Jablonce v utkání 23. kola první ligy remizovali doma s Hradcem Králové 1:1. V souboji sousedů v tabulce otevřel v páté minutě skóre hostující Karel Spáčil, z penalty ještě do přestávky vyrovnal Jan Chramosta. Severočeši dohrávali o deseti poté, co byl v 65. minutě vyloučen Haiderson Hurtado. „Votroci“ si v premiéře pod trenérem Davidem Horejšem, který po minulé sezoně skončil právě v Jablonci, připsali i ve čtvrtém jarním utkání nerozhodný výsledek. Severočeši mají na kontě v této ligové sezoně už 10 remíz, což je nejvíce ze všech týmů.

Horejš nahradil na lavičce Hradce Václava Kotala, který ve středu skončil ze zdravotních důvodů. Bývalý jablonecký kouč zažil při premiéře na lavičce „Votroků“ ideální vstup do zápasu. Pilař již v páté minutě přesně rozehrál rohový kop a obránce Spáčil otevřel hlavou skóre. Zimní posila Východočechů z druholigového Prostějova si při třetím startu v nejvyšší soutěži připsala první ligový gól.

Jablonečtí se na konci úvodní čtvrthodiny dožadovali pokutového kopu, videorozhodčí však odhalil, že případnému faulu předcházel ofsajd. Domácí byli dál aktivnější, Čanturišviliho ránu však skvěle zneškodnil brankář Zadražil.

O minutu později Spáčil fauloval Hollého, sudí Petřík si nechal potvrdit verdikt videorozhodčím a nařídil penaltu. Chramosta ji v 35. minutě zkušeně proměnil a vyrovnal. Útočník hrající s kapitánskou páskou je se sedmi góly nejlepším střelcem Jablonce v ligové sezoně, zároveň si připsal svou sedmou branku v nevyšší soutěži do sítě Hradce.

Po přestávce mohl Chramosta skóre otočit, ve velké šanci však ztroskotal na Zadražilovi, stejně jako pak Čanturišvili či Martinec. Po 20 minutách druhého poločasu šli domácí do deseti. Za faul na Kaštánka byl vyloučen Hurtado, který shodou okolností inkasoval červenou kartu i na podzim v prvním vzájemném duelu.

Východočeši měli v početní výhodě výraznou převahu, využít ji však nedokázali. Domácí v řadě šancí podržel gólman Hanuš. Hradec zvítězil v Jablonci v jediném z 16 ligových utkání. Připsal si už devátou remízu v sezoně nejvyšší soutěže a pět kol čeká na výhru.

Domácí: 35. Chramosta

Hosté: 5. K. Spáčil

Domácí: Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Hollý (89. Kanakimana) – Černák, Houska (70. Hübschman), Nebyla, Martinec, Polidar (18. D. Souček) – Chramosta (C) (70. Krulich, 89. Drchal), Čanturišvili.

Hosté: Zadražil – K. Spáčil, Čihák, Ja. Klíma – Čmelík, Kodeš (C), Kaštánek (66. Pudhorocký), Krejčí st. – Kučera (90+2. Šašinka), Pilař – Vašulín (66. Koubek).

Domácí: Fendrich, Hübschman, Souček, Souček, Kanakimana, Náprstek, Krulich, Drchal, Alégué

Hosté: Pudhorocký, Dancák, Hais, Juliš, Harazim, Čech, Koubek, Šašinka, Vízek, Knobloch

Domácí: Černák, Nebyla, Hurtado (č), Krob (vedoucí), Tekijaški, Kamakimana

Hosté: Kučera, Kodeš, Horejš (trenér)

J. Petřík – L. Machač, M. Cichra

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Klíčové momenty:

Jablonec - Hradec Králové: Krutě prošlápnutá holeň a Hurtado dostal červenou kartu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905