SESTŘIH: Ml. Boleslav - Č. Budějovice 3:1. Gól mladíka, pak bleskový obrat

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve 23. kolo FORTUNA:LIGY České Budějovice 3:1. Dynamo sice poslal do vedení sedmnáctiletý debutant Petr Zíka, Júsuf ale dvěma brankami během pěti minut skóre otočil. Pojistku z pohledu Středočechů přidal v nastavení vlastní brankou Matouš Nikl.

Mladá Boleslav v lize naplno bodovala po osmi duelech a České Budějovice porazila pošesté z posledních sedmi vzájemných utkání. Dynamo venku v nejvyšší soutěži nevyhrálo už 22 zápasů a se dvěma body zůstává na hřištích soupeřů nejhorším týmem ročníku.

Gólově bohatou úvodní čtvrthodinu odstartoval v sedmé minutě Zíka, jenž při množství absencí v kádru Dynama dostal první ligovou příležitost hned v základní sestavě. Po zmatcích v domácí obraně odhlavičkoval Suchomel míč jen na hranici vápna, kde ho mladý záložník halfvolejem poslal nechytatelně k tyči.

Vedení ale Jihočechům vydrželo jen tři minuty. Na Kušejův centr z rohového kopu vyskočil nejvýše Hilál a prudkou hlavičkou srovnal. Bahrajnský útočník si navíc o chvíli později naběhl na Matějovského nabídku z přímého kopu a sám před gólmanem Šípošem dokonal bleskový obrat. Hilál se šestou brankou v ligovém ročníku dotáhl v čele týmové tabulky střelců na Kušeje s Marečkem.

Hosté měli velké problémy s bráněním standardních situací. Po půlhodině se po dalších rozích dostal k nebezpečnému zakončení nejprve Mareček a vzápětí Hilál opět hlavou těsně přestřelil. Přesto mohli z ojedinělé akce udeřit i Českobudějovičtí, v závěru první půle ale proti Brandnerovi skvěle zasáhl Mikulec, jenž si dnes při zranění brankářské jedničky Trmala odbyl premiéru v ligové sezoně.

V druhém dějství Středočeši kontrolovali hru a soupeře takřka k ničemu nepouštěli. Krátce po změně stran mohl zvýšit Mareček, dorážku do poloodkryté brány ale nasměroval nad břevno. V 67. minutě si podobně vedl i aktivní Kušej po střele střídajícího Kostky.

V 77. minutě zahrozili po standardní situaci i hosté, Niklovu hlavičku k tyči ale Mikulec vytáhl. Další šanci si už Dynamo v oboustranně nepřesném a nervózním závěru nevytvořilo, naopak v nastavení Šípoš při odkopu ve skluzu před Hilálem trefil míčem spoluhráče Nikla a od něj se balon odrazil do sítě. Boleslav doma v lize zvítězila po čtyřech utkáních.

Domácí: 10. Hilál, 15. Hilál, 90+1. Nikl (vl.)

Hosté: 7. Zíka

Domácí: Mikulec – An. Kadlec (84. Vaníček), Král, Suchý, Suchomel – Matějovský (C) (84. Sakala), Karafiát – Solomon (62. Kostka), D. Mareček (90+2. Kubista), Kušej (84. Ladra) – Hilál.

Hosté: Šípoš – Sladký, Nikl, Čoudek (88. Madleňák), Trummer – Suchan, Čermák, Zíka (61. Skalák) – Šigut (75. Lazić), Ondrášek (C) (75. Tranziska), Brandner (61. Sliacky).

Domácí: Šeda, Šimek, Fila, Fulnek, Kostka, Jawo, Ladra, Kubista, Vaníček, Sakala, Žitný

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 3:1. Rychlý obrat řídil Hilál

Mladá Boleslav - České Budějovice: Kuriózní vlastňák! Šípoš napálil míč do Nikla a rázem je rozhodnuto, 3:1!

Mladá Boleslav - České Budějovice: Skvělý Mikulec připravil Brandnera o vyrovnání.

Mladá Boleslav - České Budějovice: Je vyrovnáno! Po centru Kušeje skóroval Hilál, 1:1!

Mladá Boleslav - České Budějovice: Snový debut mladíka, Zíka posílá hosty do vedení!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905