Pro fotbalovou Spartu je takřka nepostradatelným pilířem. Obránce Costa Nhamoinesu se během tří sezon vypracoval mezi klíčové postavy týmu. V aktuální sezoně zásadní měrou přispěl k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Levonohému obránci v létě končí na Letné smlouva a pomalu řeší, co dál. Možnosti má široké. Podle slov jeho agenta Jakoba Slowika, které cituje server nehandaradio.com, se o třicetiletého hráče zajímají kluby z Turecka a Německa.
Důraz, absolutní nasazení, rychlost, odolnost v osobních soubojích. Tyhle atributy, které Costa pravidelně na hřišti nabízí, zřejmě zaujaly i manažery velkých evropských celků. Sparťanskému obránci vyprší po sezoně platný kontrakt a podle slov jeho manažera si bude moct vybírat ze zajímavých nabídek.
„Costa je kvalitní hráč. Potřebujeme mu najít ten správný klub, kde ocení jeho kvality a charakter,“ cituje server nehandaradio.com hráčova agenta Jakoba Slowika. „Zájem mají kluby z Turecka – ve hře jsou Besiktas, Kasimpasa a Konyaspor. Jsou tam i kluby z Německa, ale u nich nemohu být konkrétní,“ nastínil.
Jde o samé špičkové týmy – Besiktas momentálně vede tureckou ligu a je historicky nejúspěšnějším celkem v zemi, Konyaspor je v aktuální tabulce třetí, Kasimpasa osmá. Zájem o řízného obránce mají i v Jižní Africe. Reprezentant Zimbabwe údajně zaujal mužstvo Kaizer Chiefs, který patří mezi lídry tamní fotbalové scény.
Pokračovat ve spolupráci s třicetiletým obráncem pochopitelně chce i Sparta. "Momentálně jednáme o prodloužení smlouvy," řekl pro iSport.cz ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.
Server nehandaradio dokonce zmiňuje mezi možnými zájemci i slavnou Barcelonu. Katalánský gigant je údajně připravený nabídnout kontrakt na pět milionů eur ročně (135 milionů korun), šlo by o obrovskou senzaci. Tahle informace se však jeví jako nesmyslná. Server hned uvádí, že Barcelona s hráčem v žádném kontaktu momentálně není.
Costa ve Spartě dokončuje třetí sezonu, od začátku angažmá mu patří pevná pozice v základní sestavě. Skauty evropských celků evidentně zaujal během úspěšného tažení Evropou, kde patřil k nejlepším hráčům týmu. V březnu ho UEFA dokonce vybrala do sestavy kola Evropské ligy.


