Mejdr a Vlkanova do Slavie? Hradec kvůli návštěvě Edenu zrušil schůzku

Video placeholder
SESTŘIH: Sparta - Hradec Králové 1:1. Votroci zaskočili dalšího favorita
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
Srdjan Plavšič se trefil nádherně
Srdjan Plavšič se trefil nádherně
Srdjan Plavšič se trefil nádherně
Srdjan Plavšič se trefil nádherně
Srjdan Plavšič a Vladislav Levin v zápase Slavie se Slováckem
Autor čtvrtého gólu Adam Vlkanova z Hradce Králové
17
Fotogalerie
Ročník 2021/22
Vstoupit do diskuse (58)

Nedělní posezení hradeckých fotbalistů Adama Vlkanovy a Jana Mejdra ve VIP prostorech Edenu během utkání Slavie se Slováckem má dohru. Pondělní schůzka, na které si oba kluby měly říct své představy o možném přesunu hráčů mezi sešívanou rotu, byla jednostranně zrušena. Vedení „votroků“ se cítí dotčeno tím, že Slavia porušila pravidla hry, a žádané opory kontaktovala bez jeho souhlasu.

Fotografie nečekaných hostů z Hradce Králové zveřejněné na sociálních sítích vyvolaly slušný rozruch. Adam Vlkanova a Jan Mejdr seděli během nedělního ligového utkání Slavie se Slováckem, které domácí vyhráli 3:0, na jedné z galerií VIP lóže Edenu. Pěkně na očích veřejnosti.

Všetečným fanouškům, kteří při každém zápase pečlivě sledují, kdo se v luxusních prostorech stadionu nachází, nemohli uniknout. A jeden je vyfotil, přičemž zajímavý kousek si nenechal pro sebe. Vlkanova měl ke všemu vedle sebe agenta Harryho Schiestla. Každý pochopil, že tady nejde o zdvořilostní návštěvu, jejímž vrcholem má být ochutnávka gastronomických specialit u rautového stolu.

V Hradci Králové z toho bylo během pondělí solidní dusno. Úvodní jednání klubů domluvené na večer bylo zrušeno.

Ale od začátku…

Už několik týdnů nazpátek se ví, že o Vlkanovu s Mejdrem je v tuzemsku zájem. Oba mají za sebou životní sezonu. Drobný kapitán Východočechů je s osmi brankami a stejným počtem asistencí v bodování soutěže na pátém místě. Kreativní záložník s obrovským akčním rádiem zvládá více pozic v záložní řadě. Právě on lije týden co týden benzín do nádrže nováčka soutěže. V nadstavbě Vlkanova skóroval dvakrát ve třech utkáních. Branka v prvním kole proti Slavii (4:3) navíc byla vítězná a je dost možné, že sešívané připravila o čtvrtý titul v řadě.

Adam Vlkanova je momentálně nejlépe hodnoceným hráčem F:L podle známkování deníku Sport

Mejdr je zase zjevením ročníku. V lize hraje prvním rokem, ovšem hned si vydobyl respekt. Pohybuje se na pravé straně hřiště. Nečiní mu problém orientovat se v klasickém čtyřobráncovém systému, ještě lépe však vypadá na pozici halvbeka, kde dovede uplatnit své skvělé fyzické dispozice. Ve statistikách má jednu branku a velmi slušných sedm přihrávek.

Z logiky věci se obě opory „votroků“ zamlouvají trojici nejsilnějších klubů v Česku. V zákulisí se hovoří o interesu Sparty, v případě Mejdra také Plzně. Minulý pátek ale vstoupila do hry i Slavia. Podle několika zdrojů deníku Sport prostřednictvím sportovního ředitele Jiřího Bílka kontaktovala vedení Hradce Králové s tím, že klub má o hráče zájem.

Po telefonu byla domluvena schůzka na pondělní devatenáctou hodinu. Ovšem s tím dodatkem, že Hradec chce o parametrech transferu diskutovat pouze na úrovni sportovního vedení a do celé akce nebudou v žádném případě zapojeni samotní hráči.

To se evidentně nestalo. Viz návštěva Vlkanovy s Mejdrem na nedělním zápase…

„Hradec dal Spartě, Slavii i Plzni jasný vzkaz, že jednat se bude pouze v režimu klub-klub a že osobní kontakt hráčů nepřipadá v úvahu. Slavia to ale ihned porušila,“ tvrdí dobře informovaný zdroj redakce.

V Hradci se konání Slavie celkem pochopitelně nesetkalo s pozitivní odezvou. Generální ředitel klubu Richard Jukl v pondělí ráno zrušil večerní schůzku. Pohovor měl i s oběma hráči, kteří takové chování mají výslovně zakázané ve smlouvách.

Pro zpětnou aktivaci schůzky měl během dne u Jukla lobovat dokonce Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie. Ovšem shovívavé reakce se nedočkal. Hradec se momentálně zabarikádoval v zákopech.

To však neznamená, že případná transakce tímto „nedorozuměním“ padá. Pokud je zájem realizačního týmu Slavie vážný, bude hledat cestu, jak jednání co nejdříve otevřít.

Vstoupit do diskuze (58)

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů