Penaltové situace v derby správně, říká komise. Chyby v Teplicích a Brně

Video placeholder
Penaltové situace na Letné správně, říká KR. Chyby byly v Teplicích a Brně
David Jurásek v diskuzi s Daliborem Černým
Ladislav Krejčí ml. rozhodl derby z penalty
Ladislav Krejčí dal svůj dvanáctý gól v ligovém ročníku
Gól Ivana Schranze na body pro Slavii nestačil
Gól slavil i Asger Sörensen
Derby mezi Spartou a Slavii zvládla Sparta
Gól Ivana Schranze na body pro Slavii nestačil
34
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 2022/23
Vstoupit do diskuse (32)

Třaskavé druhé kolo nadstavby obšírně okomentovala v komuniké i Komise rozhodčích. Největší debaty vzbudily penaltové situace na Letné, ale i v Brně, a nadto zápas s mnoha spornými situacemi v Teplicích. Klíčový moment derby podle Komise rozhodčích posoudil sudí Dalibor Černý správně. „Rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za podražení,“ uvedlo vedení arbitrů k zákroku Igoha Ogbua na Awera Mabila.

Stejně tak byla podle Komise správně vyhodnocena i situace střetu Matěje Kováře s Václavem Jurečkou. „Rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Brankář domácího družstva zahrál míčem rukou a současně došlo ke kontaktu s hráčem soupeře,“ zní ve video komuniké KR. V souboji Ladislava Krejčího s Davidem Douděrou zase sparťan zahrál míč.

Vedení zlínského klubu se důrazně ohradilo vůči vedení zápasu Ševců v Teplicích. Tři situace sudí podle KR zvládli správně. Ve dvou ale arbitři chybovali. Zlín se domáhal červené karty v souboji Jakuba Hory s Antonínem Fantišem. Ve skutečnosti ale podle Komise mělo jít o útočný faul. „Jednalo se o přestupek hostujícího hráče,“ sdělilo vedení arbitrů.

Dále měli hosté zahrávat pokutový kop poté, co Štěpán Chaloupek zahrál rukou v šestnáctce. „Ruka domácího hráče sice směřovala od míče, ale hráč měl příliš vytrčený loket, nebyl v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla,“ zní verdikt Komise rozhodčích.

Video placeholder
Toto video je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!
Koupit
Teplice - Zlín: Ruka, rameno? Ani podruhé hostům nebyla penalta dopřána • iSport.tv

Podle vedení arbitrů chybovali i VAR Jan Machálek v součinnosti s rozhodčím Ladislavem Szikszayem v Brně, když arbitr po přezkumu odpískal pokutový kop pro domácí Zbrojovku proti Pardubicím. „Míč nejprve hlavičkoval domácí hráč, následně hrál míčem rukou hostující brankář a poté setrvačností zasáhl domácího hráče oběma rukama,“ stojí v komuniké.

#TýmZVRPSkóreB
1Sparta35239376:3378
2Slavia35246598:3178
3Plzeň351871060:3861
4Bohemians351571356:5852
5Slovácko3513111140:4650
6Olomouc3512121153:4748

    Vstoupit do diskuze (32)

    Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

    iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

    Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

    Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

    Doporučujeme

    Články z jiných titulů