Křídla Sparty: ze slabiny je přednost. Trenéři chystají hrátky s rolemi

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Šampionskou sezonu dojížděla na morál. Pokud jde o křídelní pozici, platilo to v případě Sparty dvojnásob. Lukáše Haraslína s Tomášem Čvančarou povalily zdravotní trable, adekvátní náhrady se nedostávalo. Nyní, necelé dva týdny před startem nového ročníku, je všechno jinak. Vedení šláplo do pedálů a letenský kádr je alternativami na křídla prošpikovaný. „Tak to máme rádi, chceme konkurenci,“ mne si ruce asistent Lars Friis. Ze slabiny je rázem přednost.
Devět. Tolik různých hráčů mohou Brian Priske se svými kolegy aktuálně využít na některou z křídelních pozic. Komfort, který jim ještě na jaře chyběl…
„Vždycky chceme mít v týmu konkurenci. Jsme úřadující šampioni, toužíme se prosadit v Evropě. K tomu potřebujete mít široký kádr. Zároveň ale víme, že řada hráčů může nastoupit na více pozicích, což nám dodává variabilitu. Máme tu velkou kvalitu, za to jsme šťastní,“ hlásí spokojeně v rozhovoru pro deník Sport asistent trenéra Lars Friis.
Ještě před pár měsíci přitom téměř veškerou zátěž neslo duo Lukáš Haraslín a Tomáš Čvančara. První vlevo, druhý vpravo. Mezi nimi Jan Kuchta. Tenhle trojzubec zafungoval báječně, bez něj by Sparta na trůnu pro ligového krále nejspíš neseděla.
Jakmile se ale jednotlivé části téhle zbraně začaly lámat, nastaly problémy. Oba křídelníci se ve finiši ročníku octli na marodce a Pražané jen složitě vymýšleli, jak je zastoupit.
Možností nebylo tolik. Pravidelněji začal nastupovat Adam Karabec, jenž si ale na pro sebe netradiční post viditelně zvykal. Ono to nebylo ani v případě Awera Mabila či Martina Minčeva. Kryštof Daněk měl slabou minutáž a podobně jako Karabec a další byl častěji vytěžovaný v béčku. Další varianty? Veskrze žádné.
Nyní je všechno jinak. Sparta přivedla na