Šulcův neuznaný gól? Správně, říká komise rozhodčích. Stejně tak situace v Ďolíčku

Video placeholder
SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 1:2. Hosté dál bojují o druhé místo, hlavou rozhodl Jemelka
Plzeňský útočník Matěj Vydra během utkání proti Olomouci
Olomoucký Štěpán Langer v souboji s útočníkem Plzně Princem Adu
Plzeňský brankář Martin Jedlička se snaží dostat k míči
Plzeňský brankář Martin Jedlička inkasuje v duelu proti Olomouci
Amar Memič z Plzně zpracovává míč před olomouckým Mosesem
Plzeňský Milan Havel proti olomouckému Mosesovi
17
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Chance Liga
Začít diskusi (0)

Rozhodčí v nedělním utkání 4. kola prvoligové nadstavby mezi fotbalisty Olomouce a Plzně správně neuznal branku hostujícího Pavla Šulce kvůli útočnému faulu Sampsona Dweha. V zápase mezi Bohemians 1905 a Hradcem Králové sudí v souladu s pravidly nevyloučil domácího Jana Vondru za souboj s unikajícím Adamem Vlkanovou, o nedovolený zákrok se nejednalo. 

V utkání v Olomouci v 74. minutě Šulc napálil za stavu 2:1 pro Viktorii odražený míč zpoza vápna přesně k tyči. Sudí Ondřej Pechanec nejprve branku uznal, po zásahu videorozhodčího Dalibora Černého a přezkoumání situace u monitoru nicméně verdikt přehodnotil. Plzeň i tak už na Hané vítězství 2:1 uhájila.

„Rozhodčí na základě intervence VAR (videorozhodčího) správně neuznal branku hostujícího družstva. Před dosažením branky hráč hostujícího družstva č. 40 (Dweh) ve výskoku zasáhl kolenem do zad hráče domácího družstva č. 14 (Antonína Růska). Jednalo se o přestupek, VAR správně intervenoval,“ uvedla komise.

Posvětila také verdikt sudího Stanislava Volka z 53. minuty úvodního finále nadstavbové skupiny o umístění v Ďolíčku. Královéhradecký Vlkanova postupoval při brejku k brance, než po skluzu pod nohy od vracejícího se Vondry na hranici vápna upadl, přesto ještě stihl zakončit. Trenér „Votroků“ David Horejš se dožadoval červené karty, podle komise nicméně zadák Bohemians nefauloval.

„Rozhodčí správně nechal pokračovat ve hře. Hráč domácího družstva se lehce nohou dotkl míče a hráč hostujícího družstva přes něj následně přepadl. O přestupek se tedy nejednalo,“ uvedla komise ke spornému momentu v utkání, které Bohemians vyhráli 1:0 gólem z prvního poločasu.

Na základě schváleného manuálu se komise vyjadřuje vždy ke čtyřem situacím z jednoho ligového kola, které vyberou média. Novináři nicméně tentokrát zvolili pouze dva momenty. Další situace komise veřejně nekomentuje a vyhodnocuje si je interně.

#TýmZVRPSkóreB
1Slavia35293377:1890
2Plzeň35235771:3674
3Ostrava35225858:3471
4Sparta351961061:4463
5Jablonec351961060:3363
6Olomouc351291448:5345
    Začít diskuzi

    Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

    iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

    Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

    Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

    Doporučujeme

    Články z jiných titulů