11. srpna 2017 • 08:23

Domažlice se pod novým trenérem rozjely, chtějí střílet hodně gólů

Autor: pk
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Oslavy ve velkém na Letenské pláni. Sparťanská „armáda“ vítá 37. titul
SESTŘIH: USA - Německo 3:4p. Šokující obrat dokonal v prodloužení Tiffels
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tachovská injekce zabrala! Fotbalové Domažlice dostaly před před sezonou dovolenou podporu od konkurenta z Tachova. Ten sice v minulém ročníku ČFL hrál na špičce, jenže v té nové se rozhodl hrát jen nižší soutěže, a tak se ke konkurentovi stěhoval trenér Pavel Vaigl i kvarteto zkušených fotbalistů. A Jiskra vzplála a rozjela se. Teď chce tým i dobře vstoupit do ČFL. V sobotu od 15:00 hraje s nováčkem - Polabanem Nymburk.Domažlickému týmu bylo jedno, proti komu hrál. V přípravě smázl juniorku Plzně, či třeba špičku divize z Karlových Varů. Nebrzdil ani v MOL Cupu, tam si poradil s divizními Klatovy na jejich hřišti a pak doma díky dvouminutovému matu poslal ze hry třetiligového konkurenta z Chrudimi. A k tomu všemu bavil diváky dobrým fotbalem.

„To je náš hlavní cíl, chceme dávat hodně gólů. Pořád máme v tomhle směru na čem pracovat,“ překvapil nový kouč Vaigl. Za zmíněné čtyři duely dalo mužstvo 16 branek, tedy v průměru čtyři góly na utkání. Pokud by chtěl kouč opravdu víc, to by byly v Domažlicích, nebo na venkovních zápasech Jiskry k vidění pořádné hody.

Tým během léta opustil jeden z lídrů Mráz, díru v obraně zacelil zkušený Tomáš Hájovský, jenž má něco odkopáno v nejvyšší soutěži. „To je velká posila, vysoká,“ usmál se kouč. „Má kolem 150 ligových startl a všichni se od něj můžou učit,“ dodal Vaigl. Do Domažlic přišel i Terš, Mlynařík a Došlý. Klub ještě zkouší získat posilu z Plzně.

Domažlice se tak po postupu přes Chrudim mohou těšit na to, že se Jiskra utká s nějakým soupeřem z vyšších soutěží. „Mám kamarády ve Viktorce Plzeň, kde je i nejlepší trenér tady – Pavel Vrba, takže bych si přál Plzeň,“ usmál se trenér. „Ale kdyby třeba přijela Slavia, tak bych se nezlobil.“

Ať přijede kdokoliv, stejně bude mít trenér na hráče jen ty nejvyšší nároky. „Výsledek někdy nemusí být, ale chci, aby hráči nechali na hřišti maximum,“ poznamenal kouč. „Chceme, aby lidi chodili ve větším počtu a tohle je cesta. Zvláště, když hrajeme na krásné stadionu. Je tu perfektní hřiště a já to jen kvituji. Teď musíme ještě zvládnout vstup do třetí ligy.“

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud