Můj fotbal živě: Raková přivítá Dobřív. Vytáhne se střelec starosta? | iSport.cz
30. května 2018 • 15:29

Můj fotbal živě: Raková přivítá Dobřív. Vytáhne se střelec starosta?

Autor: iSport.cz, Fortuna
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

V této sezóně poslední přenos společného projektu FAČRu, Fortuny a České televize se odehraje na Rokycansku, konkrétně v malé vesničce Raková. Vyzyvatelem domácích bude nedaleký Sokol Dobřív. Utkání startuje netradičně v 16:45.Můžeme se těšit na souboj dvou skoro sousedů v tabulce. Co se týče fotbalové kvality, Dobřív umí být velmi nebezpečná. Má totiž ve svém středu dva nejlepší střelce okresního přeboru Láďu Štastného (16 gólů) a Filipa Koudelku (15 gólů). Pozadu však nezůstávají ani Raci z Rakové, i když trošku jinak. Nejlepším střelcem “béčka” Rakové je totiž sám starosta obce, předseda klubu a útočník domácích v jedné osobě František Bůcha. 

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce

Přestože má Raková jen 236 obyvatel, místní Sokol má A mužstvo i B mužstvo. Navíc už po několikáté kandiduje na vesnici roku, přičemž jednou si pro sebe uzmula druhé místo. Perličkou už je pak dřevěná pergola u hřiště, kterou si svépomocí postavili sami hráči, a to od zpracování stromu v lese, až po smontování. Hrát se bude v nádherném areálu na samém kraji vesnice, který byl otevřen před čtyřmi lety a kde pár dní před utkáním vyrostla na střeše kabin nová, zastřešená tribuna. Pravidelné návštěvy domácích se pohybují okolo padesáti diváků, tentokrát však na předposlední domácí zápas čekají všichni víc diváků než je v Rakové obyvatel.

Jak vypadá zápas okresního přeboru pohledem rozhodčích?

Na příchozí pak tradičně čeká předzápasový i pozápasový program plný fotbalových atrakcí od partnerů Fortuny nebo Pivovaru Protivín. Celý program začíná už v deset hodin, turnajem dětských týmů. Poté bude následovat fotbalová akademie FAČR a nakonec v 16:45 už tolikrát zmiňovaný zápas. Samozřejmostí je poločasová soutěž o Playstation 4, tipovačka od Fortuny přímo v místě zápasu s novinkou ve formě speciální mobilní pobočky, fotokoutek od Pivovaru Protivín nebo pozápasová tisková konference s aktéry utkání.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud