18. května 2019 • 17:26

Jihlava a Brno jdou do baráže, o sestupu rozhodne poslední kolo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jihlavy a Brna si v předposledním 29. kole druhé ligy zajistili účast v baráži o nejvyšší soutěž. Vysočina po vítězství 3:2 v Ústí nad Labem skončí v tabulce druhá a čeká ji dvojzápas s 15. týmem první ligy. Zbrojovka po drtivé výhře 5:0 nad Třincem obsadí třetí místo a vyzve 14. celek nejvyšší soutěže.

Jihlavě stačil k definitivě startu v baráži bod, Vysočina ale v Ústí neponechala nic náhodě a už v první půli třemi góly rozhodla. Mezi 21. a 41. minutou si připsal hattrick ústecký rodák Zoubele. Severočeši ještě v závěrečné desetiminutovce utkání zdramatizovali, nejprve v 84. minutě snížil Matějka a za tři minuty proměnil penaltu Šup. Domácí se pak dostali ještě k jedné šanci, ale srovnat už nedokázali.

Brno potřebovalo k jistotě baráže získat více bodů než Hradec Králové, který v souběžně hraném východočeském derby remizoval v Pardubicích bez branek. Zbrojovka potvrdila proti Třinci formu a připsala si páté vítězství po sobě. Skóre otevřel v 31. minutě rybičkou Magera a ještě do pauzy přidal pojistku Pachlopník. V 74. a 81. minutě se prosadil dvakrát Šumbera a pátou branku k radosti tří a půl tisícovek diváků přidal Bariš.

Už jistý vítěz soutěže a přímý postupující do první ligy z Českých Budějovic doma nezaváhal a porazil Varnsdorf 3:0. V desáté minutě se prosadil Provod a těsně před přestávkou zvýšil z penalty Kladrubský. V první nastavené minutě se blýskl nůžkami Havel a zaznamenal třetí trefu Dynama.

Na opačném konci tabulky se až v posledním kole rozhodne o obou sestupujících. O soutěž níž půjdou dva z trojice týmů Žižkov, Znojmo a Táborsko.

Žižkov porazil doma po dvou gólech v úvodu druhé půle Vlašim 2:0 a z posledního místa ztrácí na dvojici konkurentů v boji o záchranu už jen bod. Znojmo totiž doma za bezbrankového stavu nedalo penaltu a nečekaně prohrálo s Vítkovicemi 0:3. Táborsko pak podlehlo 0:1 Sokolovu, který se definitivně udržel. Jistotu záchrany získal také nováček z Chrudimi.

Ústí nad Labem - Jihlava 2:3
Branky: 84. Matějka, 87. Šup z pen. - 21., 29. a 41. Zoubele

České Budějovice - Varnsdorf 3:0
Branky: 10. Provod, 43. Kladrubský z pen., 90.+1 Havel

Táborsko - Sokolov 0:1
Branka: 36. Vávra

Pardubice - Hradec Králové 0:0

Viktoria Žižkov - Vlašim 2:0 (0:0)