Brno slaví první výhru sezony, Jihlava se dotáhla na čelo druhé ligy | iSport.cz
3. srpna 2019 • 20:33

Brno slaví první výhru sezony, Jihlava se dotáhla na čelo druhé ligy

Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Fotbalisté Brna ve třetím kole druhé ligy zvítězili v Sokolově 2:0 a po dvou remízách zaznamenali premiérovou výhru v nové sezoně. Jihlava porazila oslabený Třinec na jeho hřišti 1:0, ani potřetí neinkasovala a v čele tabulky má sedm bodů. O skóre druhé jsou Pardubice, které zdolaly Vlašim rovněž 1:0.

Brněnští ve vyrovnaném prvním poločase trefili tyčku, po změně stran už své příležitosti využili. V 73. minutě se jako první prosadil náhradník Bartolomeu krátce po příchodu na hřiště, chvíli po něm přidal pojistku Eismann. Sokolov je po třech kolech poslední v tabulce s jedním bodem.

Jihlava zápas v Třinci rozhodla také až ve druhé půli. V 51. minutě dostal červenou kartu domácí brankář Adamuška za faul na Vaculíka. Kapitán Vysočiny sice z penalty přestřelil, ale početní výhodu využil v 72. minutě vítěznou trefou Klobása. Slezané poprvé v ročníku pod novým koučem Habancem nebodovali.

Pardubickou aktivitu v úvodním poločase zužitkoval krátce před pauzou vedoucím gólem Prosek. V 57 minutě mohli hosté vyrovnat z pokutového kopu po Čelůstkově ruce, jenže Pilíka vychytal brankář Letáček. Vlašim utrpěla první porážku v sezoně.

Nováček Líšeň ani ve třetím kole neprohrál a doma Vintrovým gólem z 86. minuty zachránil remízu 3:3 s Hradcem Králové. "Votrokům", kteří nad brněnským soupeřem dvakrát ztratili vedení, naopak vstup do sezony nevyšel a se dvěma body jsou předposlední.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava