FORTUNA národní liga | Co může zdobit Pardubice i v lize: hostování, dva bardi či síla zákulisí | iSport.cz
Jakub Konečný
14. července 2020 • 10:10

Co může zdobit Pardubice i v lize: hostování, dva bardi či síla zákulisí

Vstoupit do diskuse
3
 • Pardubice v sobotu dokonaly úžasnou cestu, postup do první ligy slavily po 51 letech Pardubice v sobotu dokonaly úžasnou cestu, postup do první ligy slavily po 51 letechFOTO: Pavel Mazáč (Sport)

  V úterý dostanou Pardubice pohár pro vítěze F:NL – a tím oslavy zaslouženého postupu do první ligy pomalu skončí. Jak bude nováček na nejvyšší soutěž připraven? Největší problém, nevyhovující stadion, vyřeší červenobílí patrně azylem v Mladé Boleslavi. Přesto by mezi elitou nemuseli být úplně za otloukánky.

 • Hráči: dobrá adresa

  V Pardubicích už tradičně sestavují soupisku z vlastních odchovanců, které doplňují vypůjčení hráči odjinud. V této sezoně zazářil především záložník Michal Hlavatý z Plzně, své si odvedli i Pavel Zifčák z Olomouce, Ewerton z Mladé Boleslavi a další. Momentálně nic nebrání tomu, aby si hostování ve východních Čechách protáhli. „Myslím si, že jsme dobrá adresa a že nám kluby zapůjčené hráče tady ještě nechají, protože jinak by byly samy proti sobě. V hledáčku máme i další hráče, chceme mladé a dravé, a věřím tomu, že k nám půjdou rádi,“ prohlásil trenér Jiří Krejčí. Do první ligy se samozřejmě posily budou shánět mnohem snadněji, v tom se určitě neplete.

  3 - V základní sestavě Pardubic proti Vyšehradu (4:1), v němž domácí stvrdili svůj postup do první ligy, byli tři vypůjčení hráči: Michal Hlavatý, Pavel Zifčák a Ewerton.

  Pardubice slaví postup do FORTUNA:LIGYPardubice slaví postup do FORTUNA:LIGYFoto Pavel Mazáč/Sport

 • Trenéři: dva bardi

  Jelikož hlavní trenér Jiří Krejčí nemá potřebnou licenci, je oficiálně veden coby asistent Jaroslava Novotného. Oba zkušení praktici si však nehrají na šéfa a podřízeného, navzájem se dobře doplňují. A měli by spolu pokračovat i v nejvyšší soutěži. „Slavia má krásný stadion, Sparta taky. Bohemka má zase útulnej. Jestli tady budu, těším se na všechny zápasy,“ vykládal Krejčí rozverně krátce po sobotním zápase s Vyšehradem (4:1). Bylo znát, že postup bere jako velké zadostiučinění. „Koho by napadlo, že kluk ze Skutče dotáhne Pardubice do nejvyšší soutěže. Vrátím se k nejmenovanému politikovi – postoupil jsem do první ligy s dorostem i áčkem a říkám: Kdo to má?“ culil se.

  116 - Jiřímu Krejčímu je pětapadesát, Jaroslav Novotný je ještě o šest let starší. Vytvoří tak spolu suverénně nejstarší trenérskou dvojici ve F:L, dohromady jim je 116 let.

  Pardubice slaví postup do FORTUNA:LIGYPardubice slaví postup do FORTUNA:LIGYFoto Pavel Mazáč/Sport

 • Stadion: azyl v Boleslavi?

  Původně chtěly Pardubice najít náhradní domov na Žižkově kvůli výhodnému vlakovému spojení pro fanoušky, jenže ani stadion Viktorie požadavkům pro první ligu nevyhovuje. Proto si nováček už v předstihu předjednal arénu v Mladé Boleslavi. Ale oficiální ještě nic není. „Máme smlouvu o smlouvě budoucí. Řekl bych, že teďka nastanou jednání o tom, jakým způsobem a za jakých podmínek je možno využívat její stadion. Netvrdím, že se dohodneme. Může se stát, že třeba budeme hledat jinou alternativu,“ překvapil majitel klubu Vladimír Pitter. Na podzim by každopádně měla odstartovat dlouho slibovaná rekonstrukce Letního stadionu v Pardubicích.

  110 - Z Pardubic do Mladé Boleslavi to budou mít fanoušci po silnici 110 kilometrů, za normálního provozu hodinu a půl jízdy.

  Pardubice: Nečekaný ligový nováček. Budou Východočeši pro FORTUNA:LIGU oživením?

 • Klub: pevné základy

  Pardubický klub se nestaví od střechy, má pevné základy. Tím hlavním je kvalitní výchova mládeže, červenobílí získali statut akademie a komplikují na tomto poli tradičnímu rivalovi z Hradce Králové jeho dlouhodobě výlučnou pozici. Žádní jelimani nejsou Pardubičtí ani na diplomatickém poli, o čemž svědčí dlouhodobě dobré vztahy s Plzní či Mladou Boleslaví, jakož i pozice sportovního manažera Víta Zavřela v kontrolním výboru LFA. Hodí se i kontakty a zkušenosti majitele Vladimíra Pittera, který vlastnil také hokejovou Slavii. „Máme rádi před sebou velké výzvy a velké cíle a jsme natolik silní, že jsme schopní toho docílit,“ prohlásil směle Pitter.

  55 - V první lize by se měl rozpočet Pardubic navýšit ze 42 milionů na 55 milionů korun. „Už druhé pololetí sezony jsme, když to řeknu lidově, přiložili pod kotel,“ přiznal majitel Vladimír Pitter.

  Čas povolit v Pardubicích životosprávuČas povolit v Pardubicích životosprávuFoto Pavel Mazáč/Sport

Vstoupit do diskuse
3
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud