Tomáš Podvín
25. února 2016 • 04:30

To ještě nezažili! I Příbram umí žít fotbalem, mladíci strhli město

Reklama
720p480p360p240p
Diváci v Příbrami bouřili i přes prohru. To jsem nezažil, žasl střelec
TOP VIDEA
Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali
Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příbram? Tam se přece na fotbal nechodí. Jenže říkejte to někomu, kdo navštívil zápas příbramského týmu do 19 let proti Benfice! Mladí fotbalisté strhli celé město, na stadion dorazilo 6 732 diváků. Nadšení panovalo hodinu před zápasem i po něm. „Měl jsem z toho husí kůži,“ přiznal brankář Příbrami Martin Jedlička.Pokud do Příbrami nepřijede Sparta nebo Plzeň, průměrné návštěvy na ligová utkání se pohybují kolem dvou tisíc fanoušků, mnohdy ještě méně. Příbramským mladíkům se tak povedly hned dvě senzace. Kromě postupu do osmifinále juniorské Ligy mistrů dostali domácí fanoušky na stadion.

Diváci v Příbrami bouřili i přes prohru. To jsem nezažil, žasl střelec
720p 480p 360p 240p

Na souboj Příbrami s Benfikou totiž dorazilo hned 6 732 fanoušků. Pro srovnání, nejvyšší domácí ligová návštěva letošní sezony je ze zápasu se Spartou 6 827 diváků, po ní následuje ještě duel s Plzní (6 787 diváků). Pak ale dlouho nic.

K tomu je navíc potřeba dodat jeden důležitý detail. Zatímco na ligová utkání s věhlasnými soupeři vždy přijede početný kotel hostů, tentokrát byl stadion plný pouze příbramských příznivců. O to je celkový počet cennější.

Příbramské tribuny byly na duel mladíků s Benfikou zaplněné víc než kdy jindy...
Příbramské tribuny byly na duel mladíků s Benfikou zaplněné víc než kdy jindy...

„Klukům to hodně pomohlo, hnalo je to dopředu. Myslím, že si diváky získali a ti mohli být spokojení. I díky nim pak dokážou kluci klidně silnějšího soupeře přehrát,“ pochvaloval si nezvyklou kulisu trenér Příbrami Petr Janota.

A nešlo jen o počet. Fanoušci se po celý zápas starali o slušnou atmosféru. Například hned po inkasovaném gólu začali hráče hromově povzbuzovat. Skutečnou bouři pak spustili po vyrovnávací trefě. A přestože Příbram nakonec na penalty prohrála, linulo se stadionem sborové „hoši, děkujem“.

„Před tolika lidmi jsem ještě nehrál, něco takové jsem nezažil,“ vykládal střelec vyrovnávacího gólu Karsten Ayong.

„Byla to paráda. Tolik lidí na Příbram pět let nepřišlo a pět let ještě nepřijde. Neuvěřitelné,“ zakončil s nadsázkou brankář Příbrami Jedlička. Jeho samotného i spoluhráče prostě atmosféra strhla, stejně jako kluci z Příbrami strhli celé město..

Příbram - Benfica: Přiběhl i brankář. Takhle Ayong vyrovnal
720p 480p 360p 240p

Příbram - Benfica: Soupeř udeřil! Šarkič poslal hosty do vedení
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze