Trošku mě mrzelo, že sparťané víc pískali na Peltu, vtipkoval Limberský | iSport.cz
19. května 2014 • 14:36

Trošku mě mrzelo, že sparťané víc pískali na Peltu, vtipkoval Limberský

Autor: jon
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní porážka se Spartou ve finále Poháru České pošty ho hodně sebrala. Plzeňský obránce David Limberský se navíc znovu stal terčem letenských fanoušků. Diváci v Edenu ale pískali víc na jiného muže. Zejména v prvním poločase to schytával šéf FAČR Miroslav Pelta. „Trošku mě mrzelo, že jsem byl v srdcích sparťanských fanoušků až na druhém místě,“ říkal Limberský v nadsázce během nedělního reprezentačního srazu při setkání s novináři.První poločas finále Poháru České pošty zahájili letenští fanoušci už tradičním způsobem. „Limberský, ty jsi hovado,“ křičeli a k tomu pískali pokaždé, když se plzeňský bek dotkl balonu.

„Už jsem si zvykl. Říkal jsem klukům ze Sparty, že by mě spíš mrzelo, kdyby na mě nepískali. Při prvním zápase to bylo hodně nepříjemné, podruhé, potřetí už mi to nevadilo. Aspoň jsem víc na očích,“ vracel se Limberský s nadhledem k sobotnímu dění v Edenu.

Reprezentační obránce se stal oblíbeným terčem sparťanských fans poté, co na podzim 2012 přifilmoval penaltu po zákroku Hušbauera. „Už s tím nic neudělám. Maximálně to, že se ke Spartě nebudu vyjadřovat a budu se soustředit na fotbal. Aspoň se mají fanoušci Sparty na kom vyblbnout,“ mávnul rukou.

V Edenu se na protest úvodní půlhodinu nefandilo vůbec, pak příznivci Plzně i Sparty hromadně spustili nenávistné popěvky vůči Miroslavu Peltovi. V tu chvíli sparťané skoro zapomněli na to, že proti jejich týmu hraje Limberský a že vlastně mají pokřikovat i na něj. „Trošku mě mrzelo, že jsem byl v srdcích sparťanských fanoušků až na druhém místě,“ okomentoval to s úsměvem Limberský.

Záložník Plzně Milan Petržela neskrýval po konci finále slzy

Tento výrok samozřejmě myslel v nadsázce, asi žádný hráč si nepřeje, aby se na stadionech pískalo či nadávalo komukoliv. Limberský byl den po utkání především skleslý z toho, jak Plzeň na poslední chvíli přišla o ligový pohár.

„Ještě jsem to nepřekousl. Bolí to, když jste pár vteřin od poháru a pak to uteče mezi prsty, je to samozřejmě nepříjemné. Penaltový rozstřel byl hrozně dlouhý, psychicky náročný a pak to skončilo špatně. Skoro celou noc jsem nespal, bylo to těžké,“ přiznal třicetiletý obránce v neděli dopoledne.

Teď už se samozřejmě soustředí na další úkol, uspět s národním týmem ve Finsku. V reprezentačním dresu se potká také se zástupci z Letné, ještě v sobotu večer největšími fotbalovými nepřáteli.

„Když jsme přišli loni na sraz s Itálií a slavili titul, byli jsme rozjaření my. Teď měli úsměv na tváři sparťané, to je normální a nedá se proti tomu nic říct. Ale není mezi námi žádný problém, Soustředíme se na reprezentaci a klubové věci jdou stranou,“ ujistil Limberský.

Limberský o Petrželovi: Milan se z toho dostane, je silný

Vítěz poháru Vácha po finále: Chtěl bych Petrželu podpořit

Uhrin: Jsem hrdý na to, jak jsme hráli

Vaclík: Už jsem si myslel, že půjdu penaltu kopat taky

Kapitán Plzně Pavel Horváth povzbuzuje záložníka Milana Petrželu
Kapitán Plzně Pavel Horváth povzbuzuje záložníka Milana Petrželu

 
Články odjinud


Články odjinud