3. prosince 2015 • 10:22

Jako Zlín u nás nehraje nikdo, říká Hladký. Liberec byl i na hokeji

Autor:
Vladimír Coufal (vlevo) se snaží zachytiti Diega Živuliče
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1 Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V bráně Václav Hladký, v záloze David Pavelka se Zdeňkem Folprechtem, na hrotu Marek Bakoš. Liberec udělá před dnešní odvetou osmifinále MOL Cupu ve Zlíně změny v sestavě a hodlá napravit pondělní selhání na hřišti stejného soupeře. „Jejich styl nám nesedí, je úplně odlišný od všech ostatních týmů,“ přiznává gólman Hladký, jenž zastoupí jedničku Tomáše Koubka.Liberec zakončí pohárem (první duel vyhrál 1:0) čtyřdenní soustředění v Pozlovicích u Luhačovic, kam se uchýlil už na začátku týdne, aby nemusel cestovat dvakrát přes celou republiku. Včera odpoledne se hráči v rámci teambuildingu prošli po lázeňské kolonádě. „Poznávání Luhačovic,“ nazval to kouč Jindřich Trpišovský.

V úterý byli Liberečtí ve Zlíně na hokeji s Pardubicemi. „Bylo to zajímavé, protože šel s námi Jakub Jugas,“ přiblížil Hladký. Jugas je obráncem jejich dnešního protivníka, fanoušci v hledišti však prý lépe rozpoznávali borce ze severu Čech.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Liberec 2:0. Nováček zaskočil favorita

„Měli jsme jednotné klubové bundy,“ vysvětlil Hladký. „Žádné negativní ohlasy jsme nezaznamenali. Lidé jsou vždycky rádi, když vidí někoho, koho znají třeba jen z televize,“ nedivil se brněnský odchovanec, který v prvním utkání osmifinále vychytal čisté konto. A dalo mu to velkou práci, ligový nováček měl U Nisy moře šancí.

Dnes by si Hladký přál klidnější průběh. „Ale když bude potřeba něco řešit, jsem připravený,“ ohlásil. „Hráli jsme s nimi na podzim dvakrát a doufám, že potřetí to zvládneme o něco lépe. Zlín hraje systémem 4-4-2, který už dnes není moc obvyklý. A má obrovskou kvalitu v obou útočnících Železníkovi a Poznarovi. Musíme si na ně dát pozor. Doufám, že už jsme se poučili,“ dodal.

Trpišovský by si ve Zlíně vybral

Progres nováčka se hodně zamlouvá také kouči Trpišovskému, který má pro soka jen slova uznání. „To mužstvo není tolik na očích, ale má kvalitního trenéra a opravdu velice dobré hráče,“ prohlásil na soustředění ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Pohoda.

V kádru Páníkova celku by si bez problémů vybral posily. „Líbí se mi spousta jeho hráčů,“ přiznal liberecký kouč.

Kdo třeba? „Poznar, Železník, Holík... Teď hraje výborně Vukadinovič, kterého jsem kdysi trénoval na Žižkově. Vzadu jsou spolehliví stopeři Jugas s Hájkem, pravý náběhový obránce Pazdera. Zlínští hráči hráči možná nejsou tolik individuálně vidět, nejsou technicky excelentní. Ale jsou komplexní. Atleticky vybavení, rychlí, vysocí, důrazní, A hlavně hrají srdcem. To je moc důležité, o čemž jsme se sami přesvědčili v Evropě. Díky srdíčku a disciplíně jsme se vyrovnali lepším mužstvům. To samé předvádí Zlín v lize,“ shrnul Trpišovský před pohárovou odvetou. Tu můžete (stejně jako ostatní zápasy) sledovat ONLINE na iSport.cz!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze