Pavel Janega
18. května 2016 • 21:48

Jarolím do repre? Zatím ne, ale přemýšlel bych, řekl po výhře v poháru

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bohatou trenérskou kariéru doplnil další trofejí. Trenér Karel Jarolím přidal do své sbírky vítězství v MOL Cupu, když jeho svěřenci porazili ve finále Jablonec 2:0. To posouvá Mladou Boleslav do 3. předkola Evropské ligy. Jenže – bude u toho Jarolím? V zákulisí se šušká, že by po EURO mohl nahradit Pavla Vrbu u národního týmu.Převzal byste reprezentaci, pokud dosavadní kouč Pavel Vrba po evropské šampionátu skončí?
"Už jsem toho slyšel tolik na mojí adresu, že to neřeším. Zatím jsem domluvený s Mladou Boleslaví, že bych měl pokračovat. Ani by nebylo korektní, kdybych něco řekl. Pavel Vrba má smlouvu, aby u národního týmu pokračoval i po EURO. Až by ta situace nastala a bylo to aktuální, pak by se zamýšlel. Teď ještě ne."

Mladou Boleslav každopádně jistě opustí záložník Jasmin Ščuk. Je to velká ztráta?
"Bohužel, je to tak. Chci, aby zůstal. Ale vypadá to, že fakt odejde. Mrzí mě to. Je to hráč, který má nesporné kvality. A naším úkolem je, abychom přivedli někoho, kdo ho nahradí."

Jarolím do repre? Zatím ne, ale přemýšlel bych, řekl po výhře v poháru

Kam řadíte úspěch v MOL Cupu ve své bohaté kariéře?
"Bude taky hodně vysoko. Protože se nám nepodařilo porazit Liberec v posledním kole, využili jsme druhý mečbol. Zmobilizovali jsme síly a zvládli to. Pro nás je to důležité, protože v Evropské lize budeme hrát o předkolo méně. Věřím, že se dobře připravíme a pokusíme se probojovat do základní skupiny Evropské ligy."

Navíc jste pomohli i Slavii do pohárů...
"Hlavně jsme pomohli sobě. Ale když je to spojené se Slavií, tak je to vzhledem k jejímu fanouškovskému zázemí jedině dobře."

Čekáte od ní nějakou pozornost?
"Doufám, že by se mohlo něco objevit. Zatím o ničem nevím. Bylo by to příjemné překvapení."

Co rozhodlo, že jste ve finále uspěli?
"Střídání, když jsme na hřiště poslali Honzu Chramostu. Potřebovali jsme být nebezpečnější směrem dopředu a klasický útočník nám chyběl. Honza má neuvěřitelný timing a jeho náběhy na kolmé přihrávky jsou skvělé. Je to jeho přednost. Byl to rozhodující moment finále. Po druhé brance už to byla ze strany Jablonce křeč."

Nemrzí vás, že se finále hrálo jen před 2500 fanoušky?
"Mrzí. Takový zápas se mohl odehrát v Praze, kde by diváků přišlo víc. Nebylo by to pro oba týmy ani nijak extra daleko. Finále národního poháru si zaslouží lepší atmosféru."

Tak slavila Boleslav! Aplaus pro Baroše i rozlomený pohár

Ščuk: Byl to můj poslední zápas za Boleslav, odcházím šťastný

Životní gól? Jeden z nejdůležitějších určitě, řekl Chramosta o vítězné trefě

CELÝ SESTŘIH FINÁLE MOL CUPU: Mladá Boleslav - Jablonec 2:0

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze