17. května 2017 • 22:30

Největší zklamání kariéry, většina hráčů brečela, přiznal opavský Smola

Autor:
TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0! Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Smola měl v dnešním finále domácího poháru MOL Cupu dvakrát na noze vyrovnání, ale ani jednu z velkých šancí neproměnil a opavští fotbalisté i kvůli tomu podlehli Zlínu 0:1. Útočník Slezanů neskrýval po zápase obrovské zklamání a přiznal, že se s porážkou bude hodně dlouho vyrovnávat."Pro mě i pro 99 procent, možná dokonce 100 procent hráčů, je to určitě největší zklamání kariéry. Většina z nás po zápase brečela. Je to těžké, když se dostanete do finále, celý život hrajete kvůli takovému okamžiku, který pak nezvládnete. Bude hodně těžké se z toho oklepat, úspěch si uvědomíte až třeba za takových pět let," řekl novinářům Smola.

"Nemrzí tolik ani ta Evropská liga, ale prostě, že jde o finále. Zvednout si ten pohár. Kvůli lidem z Opavy mě to mrzí. Finále může vyhrát jen jeden. Bolí to, ale musíme se oklepat a o víkendu zase hrajeme ligu," doplnil útočník třetího celku druhé nejvyšší soutěže.

První šanci na vyrovnání měl v 25. minutě, ale zlínský brankář Stanislav Dostál zasáhl a vytáhl míč na roh. "U první šance jsem to chtěl dát levačkou nahoru, což se mi povedlo. Dosty to prostě vytáhl, ani nevím jak," konstatoval Smola.

480p 360p 240p
Opava - Zlín: Ševci se radují! Bartolomeu poslal Zlín do vedení 1:0

Za dalších deset minut střílel z úhlu úplně mimo. "Při druhé šanci jsem to chtěl dát na zadní tyč, bohužel mi to sjelo a nebyla v tom žádná razance," litoval osmadvacetiletý útočník.

Opava v první půli více držela míč, ale druhá část se jí nepovedla. "První poločas jsme hráli slušně, měli jsme převahu a Zlín jsme přehrávali. Z ničeho jsme inkasovali. Druhý poločas to nebylo ono. Moc jsme se nedostávali k centrům a ke konci to vypadalo, že nám už trochu docházejí síly," řekl Smola.

480p 360p 240p
Střelec vítězné branky Bartolomeu: Pro Zlín je to historický záznam

"Na některé možná trochu dolehla tíha toho finále. Ale vydali jsme se a nemáme se za co stydět. V těchto zápasech rozhoduje jeden gól a ten dal Zlín," konstatoval Smola.

Opava je dvě kola před koncem druhé ligy na třetím místě a na druhou Ostravu ztrácí tři body, takže má stále naději na postup mezi elitu. "Musíme se přeorientovat hned zítra, i když to bude hrozně těžké, protože to hrozně bolí. Nastavili jsme to v Opavě dobře. Doufám, že to ještě letos doklepeme, a když ne letos, tak příští rok," dodal směrem k postupu.

480p 360p 240p
Útočník Opavy Smola: Musíme se rychle oklepat a soustředit se zase na ligu

 

480p 360p 240p
Tohle by měl brankář chytit, mrzelo gólmana Opavy Fendricha

480p 360p 240p
Sportovní manažer Zlína Grygera: Kádr určitě projde přestavbou

480p 360p 240p
Je to za dlouho, ale dokážu si to představit, říká brankář Zlína Dostál k Evropě

480p 360p 240p
Opava - Zlín: Blázen! Nahý fanoušek vběhl na hřiště, rychle ho odvedli

Zklamaní fotbalisté Opavy po prohře ve finále domácího poháru
Zklamaní fotbalisté Opavy po prohře ve finále domácího poháru

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze