Na tribuny! Sparta i Olomouc pustí na pohár skoro dva tisíce věrných | iSport.cz
Štěpán Filípek
16. června 2020 • 10:25

Na tribuny! Sparta i Olomouc pustí na pohár skoro dva tisíce věrných

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konečně! Na středeční semifinále domácího poháru se na Letnou i Andrův stadion dostanou poprvé ve velkém fanoušci. Nebo spíše ve větším… Pražská Sparta, která přivítá v napjatě očekávaném zápase fotbalisty Plzně, nabídne za symbolických pět korun od dnešního poledne vstupenky takřka dvěma tisícovkám příznivců. Olomouc, kam dorazí Liberec, už distribuci lístků rozjela v pondělí. Umožňuje to opatření ministerstva zdravotnictví, které od začátku týdne navýšilo počet osob přítomných na sportovních akcích až na 2500, byť za dodržení dalších podmínek.Už to nebudou jen V. I. P: hosté nebo přinejlepším pár desítek fanoušků. Na semifinále MOL Cupu se poprvé mohou objevit diváci v řádu tisícovek. Jakkoli těch nejnižších. Ale i to je pokrok v mezích koronavirového „zákona“. Na Letné (hraje se od 20.15) tak fanoušci vyrazí vůbec poprvé. Zásadní otázku, jak je vybrat, respektive komu dát příležitost se ke vstupenkám dostat, vyřešila Sparta tak, že ukázala na majitele placených permanentních vstupenek. Necelé dva tisíce fanoušků je mohou získat přes síť Ticketportal za pět korun – tedy manipulační poplatek této prodejní sítě.

Z řad těchto permanentkářů budou mít přednost ti, kteří nevynechali jediný ze dvanácti zápasů v sezoně před koronavirovou pauzou. Ti dostanou šanci v úterý od 12 do 14 hodin. Po hodinové přestávce se od 15.00 mohou o lístky ucházet všichni držitelé permanentek bez rozdílu. Obavy, že už nebude z čeho vybírat kvůli náporu fanoušků, kteří byli na všech domácích utkáních, jsou prý liché. „Je jich méně, než kolik půjde vstupenek do prodeje. Takže i prodej od 15.00 bude mít svůj smysl,“ upozornil klub na svém twitterovém účtu.

Nejlepší řešení v rámci možností

Svatopluk Kunert, předseda Fan Clubu Sparta

„Pokud jde o navýšení limitu na 2500 lidí, je to taková varianta ´lepší něco než nic´. Na pohárové utkání s Plzní dostali přednost permanentkáři, a z těch ještě ti, kteří nechyběli na žádném zápase. Za mě je to asi nejlepší řešení v rámci možností. Obecně spravedlivý klíč asi neexistuje. Pouze u menších klubů to jde přes permanentkáře bez problémů, protože se jejich počtem vejdou do povoleného limitu. U většiny klubů to ale není možné. Jako u nás: aby mohli jít alespoň všichni permanentkáři, počet vstupenek by musel být přes osm devět tisíc. Určitě už by bylo na místě rozvolnit opatření, jestliže to tak bylo v případě kin, divadel a podobně, kde jde navíc o vnitřní prostory, nevidím v tom problém u fotbalu.“

Každý má při tom nárok na jednu vstupenku. Pro majitele „permic“ z kotle platí snížený počet jedenáct navštívených utkání, protože proti Karviné byl jejich sektor uzavřen. Fanoušci si na duel s Plzní mohou vybrat jakékoli místo. Pouze permanentkáři z kotle musejí obsadit sedačky přímo v něm. Celý systém, který preferuje nejvěrnější fanoušky, platí jen na pohárové utkání. „Pro další zápasy už budou lístky hned dostupné všem permanentkářům bez rozdílu,“ oznámila Sparta.

Do volného prodeje už mezitím zamířily lístky v ceně 200 korun na semifinále Olomouc-Liberec (17.15). Pořídit si je fanoušci mohou rovněž na Ticketportalu, v oficiálním klubovém fanshopu a nakonec i na pokladně vedle něj, a to na hanáckou Tribunu Sever do dvou oddělených sektorů po 500 osobách. I v tomto případě se pamatovalo na permanentkáře: po předložení permanentky ve fanshopu do středy 12 hodin obdrží volnou vstupenku Pět set se jich usadí na Tribuně Karla Brücknera , další čtyři stovky na západní tribuně. „Prosíme všechny o dodržování všech stávajících nařízení a fandění v rámci slušných mezí,“ vzkázala Sigma fanouškům. Což po rasistickém incidentu ve víkendovém ligovém utkání s Plzní nebylo od věci…

Podmínky návratu účasti až 2500 lidí na zápasech

Kluby musejí zajistit maximálně pět stavebně oddělených sektorů

Každý musí mít vlastní vstup a sociální zázemí

Naplněna může být maximálně čtvrtina kapacity každého sektoru

Diváci mohou obsadit jen každou druhou sedačku v řadě, jedna mezi nimi musí zůstat volná

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

SK Sigma Olomouc Vše o klubu ZDE

Liga bez fanoušků? Sparťanské legendy na to mají jasný názor

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud