Liberec - Sparta. Sudí Královec chyboval, uvedla Komise rozhodčích FAČR | iSport.cz
2. července 2020 • 11:30

Komise: Frýdek měl jít ven. Chybně jsem to posoudil, uznal Královec

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
56
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP 3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moment, který už během samotného finále MOL Cupu rozproudil emoce. V 31. minutě při přeskakování šlápl sparťan Martin Frýdek na ležícího Tomáše Malinského z Liberce. Sudí Pavel Královec po zhlédnutí videa udělal letenskému obránci žlutou kartu. Dle Komise rozhodčích FAČR šlo o chybu, Frýdek měl být vyloučen. Své zaváhání uznal i Královec.Situace, která mohla ovlivnit zbytek finálového střetnutí MOL Cupu mezi Libercem a Spartou (1:2). Rozhodčí Pavel Královec po zhlédnutí videa udělil sparťanu Martinu Frýdkovi žlutou kartu za to, že šlápl na libereckého Tomáše Malinského. „Dopustil se chyby, když hostujícího hráče č.17 nevyloučil za hrubé nesportovní chování – šlápnutí na soupeře,“ vyjádřila se k inkriminovanému momentu Komise rozhodčích FAČR.

Sám Královec, který na hrací ploše v první moment šlápnutí neviděl a spatřil ho až po doporučení VAR na opakovaném záběru na videu, s odstupem času uznal, že žlutá karta byla chybné rozhodnutí. „Měl jsem Frýdkovi udělit červenou kartu za hrubé nesportovní chování. Při monitoru na hrací ploše jsem chybně posuzoval intenzitu přestupku a možnost vyhnout se ležícímu soupeři,“ shrnul hlavní rozhodčí finálového duelu.

Správné rozhodnutí naopak dle komise udělal Královec ve druhé půli, kdy v 72. minutě nařídil po kontaktu libereckého brankáře Milana Knoblochla s útočníkem Sparty Benjaminem Tettehem pokutový kop.

FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

FINÁLE OČIMA FANOUŠKŮ: Jak prožívali fotbal mimo stadiony? Nechyběly ani kontroverze

PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár

Pešek: Frýdek měl jít ven, ovlivnilo to celý zápas

Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal

Tohle je nový začátek. Mladý tým pohár potřeboval, těší Dočkala triumf

Vstoupit do diskuse
56
Články odjinud


Články odjinud