Okresní drama na Rokycansku: šest gólů, parádní obrat i pes na hřišti | iSport.cz
3. června 2018 • 20:25

Okresní drama na Rokycansku: šest gólů, parádní obrat i pes na hřišti

Autor: Daniel Ryl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V celém Česku se v neděli odehrála spousta fotbalových zápasů nižších soutěží, ale jen jediný před televizními kamerami České televize. V utkání 20. kola Okresního přeboru na Rokycansku přivítala rezerva Rakové fotbalisty Dobříva, kteří si odvezli vítězství 4:2. O něm však rozhodli až ve druhé půli, do které šli s náskokem dvou branek domácí. Televizní utkání v rámci projektu Můj fotbal živě dokonce narušil fanoušek, který vběhl na hrací plochu. O žádného naháče ovšem nešlo, viníkem byl tentokrát pes.Televizní duel v obci, která má přes 200 obyvatel, nalákal diváky ze širokého okolí, protože se na místním hřišti vměstnalo celkem 1200 diváků! Parádní atmosféra i televizní kamery možná hlavní aktéry trošku rozhodily, ale po pár minutách už se fotbalisté obou celků dostali do prvních šancí.

První rozruch však nepřinesla žádná z akcí. V průběhu osmé minuty, krátce po vystřídání zraněného domácího hráče Petra Wohlmutha, totiž na hřiště vběhl netradiční účastník zápasu. Narušitelem nebyl nahý fanoušek, ale pes. Komu čtyřnohý recidivista fandil, to se nedozvíme, ale poté, co proběhl hřištěm, ho uklidnili patroni zápasu herci Lukáš Langmajer a Leoš Noha.

Dobřív se radovala z výhry a radost měl i její patron herec Lukáš Langmajer
Dobřív se radovala z výhry a radost měl i její patron herec Lukáš Langmajer

Utkání mohlo tedy pokračovat a nakonec přineslo nečekanou zápletku. Nedůrazu ve vápně totiž využil domácí Pavel Procházka, a když se v závěru prvního poločasu prosadil podruhé, domácí tým šel do šaten za stavu 2:0. Osmý tým tabulky se v případě zisku tří bodů mohl posunout na šesté místo za nedělního soupeře, který je pátý.

Papírový favorit se ale nenechal rozhodit a krátce po začátku druhé půle snížil hostující kapitán Filip Koudelka. Na jeho gól odpověděl po dvaceti minutách Peter Harčarik, čímž vyrovnal stav zápasu a nastartoval krušných jedenáct minut pro domácí. Během nich udeřili z penalty Ladislav Šťastný a druhým gólem v utkání také Filip Koudelka.

Hostující Dobřív tak slavila zisk tří bodů, jejichž ziskem se v tabulce přiblížila čtvrtému Skomelnu, na které ztrácí jen dva body. Raková zůstává osmá o bod před devátým Břasami, ale oproti nim má jedno utkání k dobru.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud