Tel Aviv – dorazili „alkoturisté“. Fanoušci Plzně už jsou v Izraeli | iSport.cz
25. října 2012 • 12:54

Tel Aviv – dorazili „alkoturisté“. Fanoušci Plzně už jsou v Izraeli

TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Modrou oblohu na malou chvíli překryje černý mrak. Z nebe se dokonce spustí několik kapek. Turisty povalující se na břehu Středozemního moře kousek od centra Tel Avivu to však nechává naprosto klidnými. Za chvíli už to zase „smaží“ na plný pecky. Na pobřežní promenádě se sluní i několik borců v červených tričkách.Ano. Fanoušci Viktorie Plzeň dorazili do Svaté země, aby podpořili Horvátha a spol. v duelu s Hapoelem. „Letenky za osm tisíc, vstupenka osm set, celkově mi to vyjde tak na dvanáct tisíc,“ vypráví Matěj.

O tom, že by v Izraeli chyběl, vůbec neuvažoval. „Snažíme se jezdit skoro všude. Po zápase odlétáme v pět ráno, pak jdu hned do práce,“ vypráví vedle sedící chlapík v černých brýlích.

Viktoria Plzeň dnes večer hraje v Izraeli.Viktoria Plzeň dnes večer hraje v Izraeli.Foto Václav Hanzlík
Přibližně pětice z nich patří k fanouškům, kteří si říkají „alkoturisté“. Vlajku s tímto nápisem prý dnes večer stoprocentně vyvěsí i na stadionu Bloomfield stadionu. Zbytek je prý z jiné „partaje“, ale nechtějí prozradit její název.

„Jak vypadá sektor pro hosty?“ vyptávají se. „Hlavně, aby nám tam někdo neříkal, že si máme sednout jako na Nou Campu,“ obávají se.

Zatímco zápas na Barceloně byl pro hráče možná životním zážitkem, tihle chlapíci mluví o jednom z nejhorších výjezdů. „Někdo s brněnským přízvukem nás tam okřikoval, že přes nás nevidí. A fandil Barceloně,“ kroutí hlavou. Několik skalních se tedy naštvalo a o poločase raději odešlo.

Dnes večer ale chtějí hnát Plzeň dopředu. Do výkopu zbývá několik hodin. „Jdeme na pivo,“ hlásí a míří do nedalekého kiosku. „Je tu celkem draho, už jsem utratil sto eur,“ hlásí jeden z nich.

Výjezd do Izraele a silné říjnové sluníčko si užívá. Snad jej potěší i výsledek večerního duelu.

Na tomto stadionu dnes bude hrát Viktoria Plzeň.
Na tomto stadionu dnes bude hrát Viktoria Plzeň.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud