Z pekla štěstí! Slovák Stoch zazdil dvě penalty, jeho tým stejně vyhrál

Autor: pan
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ten chlap je prostě smolař a klikař zároveň. Miroslav Stoch zažil v dresu PAOK neskutečný zápas. Jeho tým ve čtvrtečním zápase Evropské ligy zvítězil doma nad Maccabi Haifa 3:2, ale co bylo mnohem zajímavější, čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant stihl zazdít hned dva pokutové kopy!

Hosté: 13. Ndlovu, 21. Golasa

Domácí: Jacobo – Vítor, Lino, Tziolis, Lazăr – Katsouranis, Kitsiou, Ninis (60. Lucas) – Stoch (87. Lawrence), Salpingidis (C) (78. Vukić), Athanasiadis.

Hosté: Šaranov – Twatha, Meshumar (74. Azulay), Pyljavskyj, Boccoli (C) – Golasa, Cocalić, Yadin (69. Katan) – Rayo, Ndlovu (46. Abuhazira), Ezra.

Domácí: Glykos, Skondras, Katsikas, Vukić, Lawrence, Lucas, Necid

Hosté: Edri, Gabai, Keinan, Abukrat, Azulay, Abuhazira, Katan

Domácí: Katsouranis

Hosté: Rayo, Ezra, Meshumar

Teixeira – Casado, Sobrino

Stadio Toumba

Pro řecký tým se utkání nevyvíjelo vůbec dobře. Ve 13. minutě se o vedení Haify postaral Ndlovu. Uteklo osm minut a na dvoubrankový rozdíl zvýšil po rychlém protiútoku Eyala Golasa.

Na domácí by v tu chvíli vsadil asi málokdo. Naději jim ale dal ve 35. minutě Miguel Vitor, který trefil levý horní růžek branky Maccabi.

A to nemělo být zdaleka vše. O tři minuty zahrávali domácí pokutový kop po faulu na Stocha. Ten si vzal rovnou míč, který napálil v představě, že si brankář vybere stranu, doprostřed. Gólman Šaranov však jeho názor nesdílel a pokutový kop chytil.

Slovenský fotbalista však smutnit nemusel. Již o dvě minuty domácí díky hlavičce Niniese vyrovnali. Bláznivý první poločas však nekončil. Po ruce v pokutovém území nařídil rozhodčí druhý pokutový kop ve prospěch řeckého celku.

A kdo na ni šel? Ano, Stoch, který se rozhodl, že si spraví náladu po prvním nezdaru. Tentokrát nenechal nic náhodě a poslal ránu k levé tyči. K jeho smůle ji Šaranov opět vyrazil.

Neskutečný zápas domácí přesto vyhráli. V 51. minutě si ještě nešťastný slovenský záložník zkoušel napravit pověst, když krásnou ranou prověřil brankáře soupeře, ale opět marně.

Naštěstí pro něj i spoluhráče rozhodl o vítězství domácích v 67. minutě Salpingidis.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.