HROZBY pro Spartu: Nejistý Lafata, umělý trávník i kanonýr Hoarau | iSport.cz
Tomáš Podvín
11. prosince 2014 • 04:55

HROZBY pro Spartu: Nejistý Lafata, umělý trávník i kanonýr Hoarau

Zatímco sparťanský kanonýr David Lafata laboruje se zraněním zad, střelec Bernu Guillaume Hoarau je plný sil
TOP VIDEA
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku? INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

K postupu jim stačí remíza, nic snadného je ale nečeká. Fotbalisté Sparty se musí před bitvou Evropské ligy v Bernu připravit na několik překážek. Fanoušky nejvíce zajímá, zda nastoupí útočník David Lafata, jen o sparťanském střelci to ale nebude. Nažhavení domácí mají v zásobě mnohem více zbraní.Zraněný Lafata

Nedá se nic dělat, tohle je téma číslo jedna. Sparta na svého kanonýra maximálně spoléhá, právě Lafata dokáže klíčové duely rozhodovat. Jenže v zápase v Jihlavě si zkušený útočník poranil záda a do poslední chvíle není jisté, zda bude moci nastoupit.

Hlasy ze sparťanského tábora nejsou dvakrát optimistické. Náhradník Tomáš Přikryl už svoji kvalitu také dokázal, v podobných zápasech je ale neprověřený. A Lafata je navíc těžko napodobitelný unikát.

Umělá tráva

Stačí si vzpomenout na zápas Sparty ve Zwolle, kde se hostující tým s umělým povrchem pral od začátku do konce. Nic naplat, přírodní trávě se ta umělá prostě nevyrovná. Odskok míče, rychlost přihrávky, pohyb, to vše je na ni dost odlišné.

Sparta se každopádně na specifický terén připravuje poctivě. Speciálně kvůli utkání v Bernu odehrála na umělé trávě na Strahově pohárový duel s Příbramí, celý týden na stejném povrchu i trénuje. Není ovšem pochyb o tom, že výhodu mají v tomto domácí. „Na umělou trávu se vymlouvat nebudeme,“ tvrdí přesto záložník Sparty Lukáš Mareček.

Sparťanský psychický blok

Tento faktor nelze opomenout. Sparta může kralovat v domácí soutěži, ale jak přijde klíčový zápas v Evropě, narazí. Tedy alespoň v posledních dvou případech. A není náhodou, že sparťanští hráči vždy vyhoří venku. Před rokem to bylo v Häckenu, letos v Malmö.

Zarážející je, že v obou případech nešlo jen o výsledkové selhání. Hráči jako by si vše nedokázali srovnat v hlavě, nohy jim prostě nefungovaly. Alespoň jedno může ale jejich fanoušky utěšovat. Bern naštěstí není ze Švédska…

Kanonýr, co válel i za PSG

Pokud by se měla obrana Sparty speciálně připravit na jednoho hráče, je to Guillaume Hoarau. Francouzský útočník je se svými čtyřmi zásahy nejen nejlepším střelcem Bernu v Evropské lize, ale celkově dokáže budit v soupeřově obraně rozruch. Se svými 191 centimetry k tomu má skvělé předpoklady.

Třicetiletý Hoarau má navíc zkušeností na rozdávání, pět sezon oblékal dres slavného francouzského klubu Paris Saint-Germain. Ve svém nejúspěšnějším roce nasázel rovných 20 gólů. Do Bernu přišel jako volný hráč po konci v Bordeaux.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud