20. srpna 2015 • 19:35

Chuligáni Hajduku řádili v Liberci: Světlicí zapálili dům v centru města

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bournemouth - Man. City 0:1. Foden rozhodl o důležité výhře hostů
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světlice vystřelená fanouškem fotbalového Hajduku Split při pochodu na stadion způsobila požár domu v centru Liberce. Požár se naštěstí z fasády dál nerozšířil, škoda se bude zjišťovat. ČTK to řekl operační důstojník hasičů v Liberci. Policie v souvislosti se zápasem 4. předkola Evropské ligy přijala mimořádná bezpečností opatření, do 22:00 nemusela řešit vážnější incident. "Převážná část fanoušků z Chorvatska už odjela, někteří jsou ještě v centru. Monitorujeme to," uvedla ve 22:00 mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Do Liberce přijelo podle policie 976 příznivců chorvatské klubu, na pochod z centra ke stadionu U Nisy se jich po 17:30 vydalo asi šest set. Světlici vypálil jeden z nich při průchodu myší dírou ze Sokolovského na Malé náměstí. Hořet začal dům známý jako Šavlovna.

"Světlice se zapíchla do vnější polystyrénové fasády. Vytavila ji asi na čtyřech metrech. Místo jsme ochladili a zkontrolovali termokamerou," uvedl operační důstojník. Hasiči k požáru vyslali tři jednotky.

Policie považovala zápas s ohledem na špatnou pověst příznivců Hajduku za rizikový. Dění v Liberci monitoroval přes den vrtulník, ve městě bylo zhruba 300 mužů z pořádkových jednotek čtyř krajů a 20 členů z antikonfliktního týmu. Fanoušci hostů se přes den chovali klidně, i když část z nich obsadila zahrádky restaurací v horním centru města a popíjela pivo.

Mluvčí policie zatím ví jen o dvou přestupcích. Zhruba deset fanoušků vzalo bez zaplacení několik plechovek piva v nákupním centru Plaza v Liberci. Jiná skupinka to samé učinila na čerpací stanici U čtyř kamenů na Mladoboleslavsku.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud