30. září 2015 • 17:58

Bojkot i na Spartě. Ultras chtějí prázdný kotel kvůli uprchlíkům

Autor:
Do sparťanského kotle na Letné nechce přijít část fanoušků na utkání s APOELEM
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na čtvrteční duel Evropské ligy Sparty proti APOELU (19:00 ONLINE) bude domácímu týmu scházet část příznivců. Radikální fans chtějí utkání bojkotovat kvůli tomu, že část ze vstupného jde na podporu uprchlíkům. Podobně učinili i někteří příznivci Viktorie Plzeň minulý v polovině září s Dinamem Minsk (2:0), kdy část z nich na zápas nepřišla a část během zápasu nefandila.Asociace evropských fotbalových klubů (ECA) se před startem základních skupin Ligy mistrů a Evropské ligy rozhodla pro solidární gesto vůči uprchlíkům mířícím do Evropy. Vznikla dohoda, že z prvního domácího utkání ve skupině kluby na podporu migrantů věnují jedno euro z každé prodané vstupenky.

K akci se přidaly i tři české kluby hrající poháry. U části příznivců Plzně a Sparty se ale sympatie s uprchlíky nesetkávají s pozitivním ohlasem. "Po dlouhé debatě jsme se rozhodli distancovat od čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské ligy, který odehraje Sparta na Letné proti Apoelu. Důvod je prostý – nechutná politika mafiánské organizace, jenž nese název UEFA," zveřejnili na facebookových stránkách sparťanští ultras, byť sdružení ECA, které akci vymyslelo, není součástí UEFA. 

"Jak všichni víte, každý klub je povinen z prvního domácího zápasu věnovat částku jedno euro na pomoc uprchlíkům, kteří momentálně zaplavují starý kontinent. Doposud však není známo, jakým způsobem se budou peníze přerozdělovat a kam přesně budou směřovat," dodala radikální větev letenských fans.

Výhra bude důležitá pro vývoj skupiny, říká Ščasný

"Informace jsme zaregistrovali, s fanoušky jsme o tom mluvili. Bereme to jako rozhodnutí ECA (evropské fotbalové asociace), budeme rádi za každého fanouška, který přijde na stadion," vyjádřil se za Spartu ředitel komunikace klubu Ondřej Kasík.

Podpořit migranty, kteří ve statisících proudí do Evropy, odmítla i část příznivců plzeňské Viktorie. V úvodním domácím zápase skupiny s Dinamem Minsk (2:0) někteří raději prodali lístky a na utkání vůbec nešli, další sice do kotle za branku dorazili, ale nefandili.

Ve čtvrtek na Letné tím pádem mohou zbýt prázdná sedadla. "Jsme si vědomi, že svoji nepřítomností oslabujeme naše hráče na hřišti, nehodláme však přistupovat na špinavé praktiky organizací ECA a UEFA, které nejprve trestají politiku ve sportu a následně vám ji vnucují bez možnosti výběru," vysvětlili na sociálních sítích sparťanští ultras.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze