2. října 2015 • 04:50

Spartě vyšly změny. ČTYŘI věci, které proti Apoelu zlepšila

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po prohře v derby byli pořádně kritizováni. Právem. Fotbalisté Sparty ale dokázali zareagovat výborně. V důležitém duelu Evropské ligy proti Apoelu předvedli mnohem lepší výkon a po zasloužené výhře 2:0 brali tři body. Pomohly k tomu i změny v základní sestavě. Co se svěřencům trenéra Zdeňka Ščasného nejvíce povedlo?Vylepšená obrana

Nejvíce ze všeho Ščasný sáhl do obranné čtyřky. Ta totiž v derby hodně hořela. Lavičkou to odnesl chybující Matěj Hybš, kvůli zranění pak nemohl nastoupit ani Mario Holek. Místo nich se do základní sestavy dostali Lukáš Mareček a Jakub Brabec.

Oba novicové odehráli velmi dobrý zápas, Brabec dokonce zvyšoval na 2:0. Mareček byl až na jedno zaváhání jistý, navíc se snažil i podporovat ofenzivu. „Jsem rád, že nám všechny změny v sestavě vyšly,“ pochvaloval si Ščasný.

Fatai oživil ofenzivu

V derby se dostal na hřiště po poločasové přestávce a hru výrazně oživil. Tentokrát proto dostal Kehinde Fatai šanci v základní sestavě. Přestože nastoupil trochu netradičně na pravém křídle, očekávání naplnil. Dal důležitý první gól, navíc byl hodně aktivní. Spolupráce s Lafatou klape.

„Proti Slavii nám chyběl náběh za obranu a Fatai to hrál výborně,“ ocenil svého svěřence kouč Ščasný.

Bičík: Vyříkali jsme si to. A po dlouhé době jsme hráli, jak chtěli trenéři

Frýdkovi pomohl přesun

Martin Frýdek se po vynikajícím úvodu sezony trochu vytratil. Mohl za to i jeho přesun na pravou stranu obrany, kde se, jak i sám přiznával, necítí tak dobře jako vlevo. Díky změnám v obraně se sparťanský odchovanec konečně objevil zpátky na levém beku a bylo to znát. Frýdek si mnohem více věřil, podporoval ofenzivu a z jeho strany neustále hrozilo nebezpečí.

Střelba, střelba, střelba

Víte, kolikrát vystřelila Sparta proti Slavii na branku? Ani jednou! Ani celková statistika šesti střel nenadchne. Proti Apoelu to byla jiná písnička. Domácí dvakrát neváhali a z každé možné pozice pálili na branku soupeře. Taky celkem vyprodukovali 22 střel, z toho 7 mířilo mezi tyče. Sparta byla obecně mnohem více aktivní, což fanoušci několikrát ocenili.

Jiráček: Kotel dnes chyběl, doufám, že nás příště podpoří

Matějovský: APOEL bych nehanil. Svojí kvalitu má

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze