27. listopadu 2015 • 04:55

Arsenal, United či Dortmund. Sparta může narazit i na giganty

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po třech letech dokázali fotbalisté Sparty postoupit ze základní skupiny Evropské ligy. V jarním play off si naposledy zahráli v ročníku 2012/13, kdy se jim do cesty postavila londýnská Chelsea. Nyní Pražanům hrozí opět další velkoklub. Narazit mohou na Liverpool či Dortmund jako postupující v EL, hrozit může ale třeba i Arsenal - v případě, že by skončil ve skupině Ligy mistrů na třetí příčce.Splnila povinnost a nyní se může těšit na zvučného soupeře. Sparta na rozdíl do minulého roku proplula základní skupinou Evropské ligy a postupuje. Oproti loňské sezoně, kdy Letenští ztratili body doma i venku s Neapolí a následně nedokázali přehrát švýcarský Bern, si sparťané vedli o mnoho lépe.

Díky domácí výhře nad Asterasem Tripolis si Sparta postup zajistila předčasně a jediné starosti, které na Kypru proti APOELU bude mít, budou o finanční odměnu a zlepšení českého koeficientu.

Na jaře však letenské mužstvo nebude čekat nic snadného. Teoreticky Sparta může skončit ve skupině ještě na první příčce, jenže to by musela porazit APOEL a Schalke podlehnout Asterasu.

Jak se bude losovat play off Evropské ligy

a) Kluby ze stejné země nemůžou být vylosovány proti sobě
b) Vítězové skupin Evropské ligy + čtyři nejlepší třetí týmy z Ligy mistrů proti ostatním
c) Kluby, které se potkaly ve skupině, se nemohou střetnout znovu
d) Vítězové skupiny Evropské ligy a čtyři nejlepší třetí týmy z Ligy mistrů budou hrát odvetné utkání na domácím hřišti.

Pokud se tomu tak nestane, bude stejně jako před třemi lety hrozit, že se jí do cesty postaví jeden z evropských velikánů. Liverpool, Borussia Dortmund, Arsenal, Manchester United či AS Řím. Tyhle všechny kluby se mohou stát soupeřem pražského klubu.

Liverpool a Dortmund vedou v Evropské lize své skupiny, a pokud se udrží v čele, budou patřit mezi možné soupeře. Další, s kým se musí počítat, jsou týmy ze třetích míst v Lize mistrů. Na hraně nyní balancují londýnský Arsenal, Manchester United či italský AS Řím.

V ročníku 2012/13 Sparta dostala za soupeře Chelsea, která vypadla právě z Ligy mistrů. Tehdejší výběr Vítězslava Lavičky první utkání prohrál 0:1, avšak v odvetě podal odvážný výkon. Na Stamford Bridge Sparta vedla až do druhé minuty nastvení 1:0, pak však Eden Hazard vyrovnal a zajistil "blues" postup. Nakonec londýnský celek celou soutěž ovládl. Koho vyzve Sparta tentokrát?

Hrdina Brabec: O postupu rozhodly body proti Schalke

Záložník Sparty Lukáš Vácha se vrátil do základní sestavy po třech měsících
Záložník Sparty Lukáš Vácha se vrátil do základní sestavy po třech měsících

480p 360p 240p
Ščasný: Klobouk dolů před Váchou, hrál výborně

480p 360p 240p
Mareček: Krejčího červená? Asi se mu nechce na Kypr

480p 360p 240p
Vácha: Na možnost startu jsem se připravoval dva týdny

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze