Stanislav Hrabě
17. srpna 2016 • 18:32

Slavia je silná, tvrdil kouč Anderlechtu. Petráka jako informátora nevyužil

TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švýcarský kouč René Weiler převzal belgický klubový skvost Anderlecht Brusel letos v létě, a pro zápasy se Slavií Praha ve 4. předkole Evropské ligy mohl mít ze svého předchozího působiště v německém druholigovém 1. FC Norimberk vhodného informátora o síle protivníka: slávistického odchovance Ondřeje Petráka. Ale nevyužil toho.Když v listopadu 2014 přebíral švýcarský kouč německý klub 1.FC Norimberk, Ondřej Petrák už v něm od ledna působil a zažil s ním sestup do druhé ligy. „Známe se dobře, je to dobrý fotbalista,“ uznává Weiler kvality českého obránce či záložníka. „Mám s ním jenom pozitivní zkušenosti,“ dodává.

Kouč Slavie Uhrin: Poháry hrajeme, abychom zjistili, na co hráči mají

Když los Evropské ligy přihrál do 4. předkola Anderlechtu Brusel pražský klub, hned si uvědomil, že už má o něm nějaké povědomí a osobně zná slávistického odchovance. Ale informace po něm nechtěl.

„Tým Slavie se od jeho odchodu (leden 2014) hodně proměnil, už by mi neměl skoro co říct,“ vysvětloval trenér Weiler, proč osobního kontaktu nevyužil.

Pozici favorita pro utkání přijímá. „My jsme favority skoro v každém utkání,“ připomíná pozici Anderlechtu v belgickém fotbale. „Ale Slavia je silný tým, v této fázi už žádné slabé nenajdete,“ zdůrazňuje.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze