Stanislav Hrabě
17. srpna 2016 • 18:32

Slavia je silná, tvrdil kouč Anderlechtu. Petráka jako informátora nevyužil

Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švýcarský kouč René Weiler převzal belgický klubový skvost Anderlecht Brusel letos v létě, a pro zápasy se Slavií Praha ve 4. předkole Evropské ligy mohl mít ze svého předchozího působiště v německém druholigovém 1. FC Norimberk vhodného informátora o síle protivníka: slávistického odchovance Ondřeje Petráka. Ale nevyužil toho.Když v listopadu 2014 přebíral švýcarský kouč německý klub 1.FC Norimberk, Ondřej Petrák už v něm od ledna působil a zažil s ním sestup do druhé ligy. „Známe se dobře, je to dobrý fotbalista,“ uznává Weiler kvality českého obránce či záložníka. „Mám s ním jenom pozitivní zkušenosti,“ dodává.

Kouč Slavie Uhrin: Poháry hrajeme, abychom zjistili, na co hráči mají
720p 480p 360p 240p

Když los Evropské ligy přihrál do 4. předkola Anderlechtu Brusel pražský klub, hned si uvědomil, že už má o něm nějaké povědomí a osobně zná slávistického odchovance. Ale informace po něm nechtěl.

„Tým Slavie se od jeho odchodu (leden 2014) hodně proměnil, už by mi neměl skoro co říct,“ vysvětloval trenér Weiler, proč osobního kontaktu nevyužil.

Pozici favorita pro utkání přijímá. „My jsme favority skoro v každém utkání,“ připomíná pozici Anderlechtu v belgickém fotbale. „Ale Slavia je silný tým, v této fázi už žádné slabé nenajdete,“ zdůrazňuje.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze