15. září 2016 • 15:29

Britský tisk o Spartě: Její výsledky s anglickými kluby nejsou úchvatné

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SOUTHAMPTONU | Nelichotivou statistiku Sparty proti anglickým soupeřům, které neporazila od roku 1983, připomněl v dnešním vydání lokální deník Echo vycházející na jihu Anglie. „Není to úchvatná bilance,“ píše. Za největší hrozbu, na níž si Southampton musí dnes večer dát v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy největší pozor, označil útočníka Davida Lafatu. Také se věnuje Tomáši Rosickému, jenž do dnešního utkání nezasáhne.„Sparta sice hraje evropské poháry pravidelně, ale dobrou zprávou pro Southampton je, že zapomněla, jak porážet anglické kluby. V posledních čtrnácti zápasech ani jednou nevyhrála a pozoruhodné je, že vstřelila jen čtyři góly!“ napsal list Daily Echo a rozebral všechny zápasy Sparty proti anglickým mužstvům od West Hamu (2:1, 0:2) v sezoně 1964/65 až po Chelsea (0:1, 1:1) v ročníku 2012/13.

Fotbalisté Sparty se chystají na zápas Evropské ligy proti Southamptonu


Dále se věnuje návratu Tomáše Rosického do Sparty a připomíná, že do Anglie nepřiletěl. Nechybí ani přepis tiskové konference letenského kouče Zdeňka Ščasného o tom, že „ztráta Rosického je velká škoda“. Britské novináře však zaujala i shoda náhod, že kdysi „Malý Mozart“ začal v prvním týmu Sparty pod stejným trenérem, který ho koučuje i nyní po dlouhodobé štaci v zahraničí.

Echo se také vrací k úspěšné jízdě Letenských v minulé sezoně Evropské ligy a její čtvrtfinálové účasti, před kterou vyřadila Krasnodar a Lazio Řím. A Southampton varoval před Davidem Lafatou.

„To je pro 'saints' velká hrozba. Lafata byl nejlepším střelcem české ligy pětkrát v posledních šesti sezonách. A když nevyhrál korunu střelců, skončil druhý. Gólový útočník také vstřelil v jednom utkání předkola Ligy mistrů pět branek,“ píše Echo.

Na trénink přišel trenér ragbyové reprezentace

Rovněž cituje trenéra Southamptonu Clauda Puela, který popsal Spartu jako dobrý tým se zajímavými hráči. „Evropská liga není jednoduchá soutěž, protože některé týmy jsou zvyklé hrát pohárové zápasy pravidelně. Například Sparta hraje každou sezonu Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Pro nás je to důležité z hlediska zkušeností do budoucna, protože hodně mých hráčů bude hrát poháry poprvé,“ uvedl Puel. Fakt, že Sparta hrála Ligu mistrů naposledy v roce 2005, moc neřešil.

Lukáš Vácha a Zdeněk Ščasný na tiskové konferenci před zápasem se Southamtonem


The Sun věnoval tomuto utkání jeden text, který je postavený přes trenéra anglické ragbyové reprezentace Eddieho Jonese, jenž navštívil včera tréninkové centrum Southamptonu. A třeba list Daily Telegraph se zápasu nevěnuje vůbec a spíš se soustředí na středeční zápasy Ligy mistrů a Manchester United. Mimochodem, výroky trenéra Josého Mourinha zaujaly i The Sun.

„Evropská liga není soutěž, kterou chce Manchester United hrát. Není to soutěž, kde chci být já. Není to soutěž, kde chtějí být moji hráči. Ale je to soutěž, kterou hrajeme. Taková je realita,“ prohlásil Mourinho.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

720p 480p 360p 240p
Tisková konference pražské Sparty před utkáním se Southamptonem

720p 480p 360p 240p
Tisková konference Sparty před duelem v Southamptonu

720p 480p 360p 240p
Zdeněk Ščasný a Lukáš Vácha na tiskové konferenci Sparty před zápasem v EL

720p 480p 360p 240p
Tisková konference Sparty před utkáním se Southamptonem

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze