Jakub Dvořák
4. srpna 2017 • 04:35

Italiano bastardo! Fanoušci z kotle řvali na kouče, Rosický měl ovace

Reklama
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z hlavních cílů nesplnil hned na startu sezony. Italský kouč Andrea Stramaccioni narazil se Spartou již ve třetím předkole Evropské ligy, přitom úkol od vedení zněl jasně. Minimálně postup do základní skupiny. Tvrdému jádru letenských fanoušků během zápasu s CZ Bělehrad (0:1, první zápas 0:2) došly nervy. V průběhu poločasu někteří z nich dokonce Stramaccioniho uráželi.Smazat manko nedokázali, naopak, recept na srbský celek sparťanští fotbalisté vůbec nenašli. Po úvodní porážce 0:2 doma prohráli 0:1 a cesta do pohárové Evropy se jim zavřela hned na úvod sezony. To se samozřejmě nelíbilo sparťanskému kotli.

Zatímco během úvodních minut fanoušci zpívali sparťanské chorály, po inkasované brance a bezzubé hře Sparty se už neudrželi a spustili pokřik „Italiano bastardo“, který v minulosti používali jako protest proti italským sudím.

Tentokrát zápas řídili arbitři z Francie, pokřik mířil na lavičku Pražanů, kde stál trenér Andrea Stramaccioni. Tvrdé jádro se snažilo získat pro své skandování podporu i od diváků na ostatních tribunách, dočkalo se však odmítavého pískotu.

„Chápu jejich zklamání z vyřazení. V šatně je stejná nálada. Hráčům je jasné, že fanoušky velmi zklamali,“ reagoval Stramaccioni na dotaz ohledně negativních reakcí vlastních fanoušků. „Z porážky se musíme rychle oklepat a vyrůst v silný tým, který bude připraven na ligu. Chceme se omluvit dobrými výsledky,“ dodal.

720p 360p
Rosický: Když Sparta není v Evropě, ztrácí prestiž

Když se sparťanům ani dál v zápase nedařilo, snažili se fanoušci hráče vyburcovat pokřikem „Bojujte za Spartu“, ani to však nepomohlo. Ve druhém poločase necelých dvacet minut před koncem ultras opustili sektor na horním balkonu a zamířili do dolní části tribuny, která je blíž k trávníku.

Ještě předtím se však nemilých reakcí při střídání dočkal Marc Janko. Důležitá bitva se rakouskému dlouhánovi v útoku vůbec nepovedla a letenské tribuny mu to daly dost jasně najevo.

„To se může stát, fotbal je byznys a tohle všechno je součástí naší profese. Jediné co teď můžu říct je, že se i nadále budu plně koncentrovat na svůj výkon, abych byl co nejvíce prospěšný týmu. Nepískal celý stadion, ale pouze pár lidí, věřím, že nás fanoušci budou dál podporovat,“ uvedl Janko.

Jak se fandilo v kotli Crvene Zvezdy Bělehrad? Podívejte se ZDE>>>


Ke konci utkání už sektor za brankou ani nefandil. Slyšet byli pouze příznivci hostů. Přesto byli sparťané nadšení z atmosféry, kterou fanoušci ve druhém soutěžním utkání za sebou vytvořili.

"Hodně mě to překvapilo. Klobouk dolů, že nás takhle povzbuzovali. Je tam faktor Rosa (Tomáš Rosický), který všechny fanoušky nadchne, když přijde na hřiště,“ komentoval to Václav Kadlec po zápase pro Českou televizi.

Právě miláček letenských tribun Tomáš Rosický litoval, že mužstvo nemůže svým fanouškům nabídnout něco, co by je přilákalo na další zápasy. „Takovou atmosféru jsem tu nezažil ani před patnácti lety, kdy jsem ve Spartě působil. Z mé strany jim patří velké díky,“ prohlásil bývalý záložník Arsenalu.

720p 360p
Janko: Že fanoušci pískali? Bylo jich pár, ne celý stadion

720p 360p
Frýdek: Ještě se neznáme, ale už bychom měli. Jsme spolu měsíc

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze