Slavia si užila výročí: nová tribuna pro Pláničku, pak přišlo velkolepé choreo | iSport.cz
2. listopadu 2017 • 20:57

Slavia si užila výročí: nová tribuna pro Pláničku, pak přišlo velkolepé choreo

Autor: pav
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výročí 125 let od založení klubu, to volá po velkých oslavách. Pražská Slavia před zápasem o první místo ve skupině A Evropské ligy proti Villarrealu (0:2) pojmenovala po legendárním brankáři Františku Pláničkovi jednu z tribun v Edenu a ocenila další osobnosti, které navlékly sešívaný dres. Poprvé také odtajnila projekt slávistického muzea. Do toho fanoušci budou moci nahlédnout už v prosinci. Fanoušci navíc přišli na české poměry s vyjímečnou choreografií, do kterého se zapojili všichni diváci na stadionu.Úřadující mistr letos podruhé věnoval jednu z tribun důležité postavě své historie. Zatímco před přátelským utkáním proti Celtiku Glasgow byla odhalena Tribuna Johna Maddena, od utkání s Villarrealem nese jižní strana Edenu jméno Františka Pláničky. Nejlepšího brankáře své generace, který zářil ve 20. a 30. letech, ocenili členové představenstva v čele s Jaroslavem Tvrdíkem.

"Jsem šťastná a hrdá, že vzpomínka na mého otce bude trvat dál," řekla dojatá Pláničkova dcera Dana Lukešová, které se slavnostního aktu zúčastnila.

Ještě předtím byly odhaleny i tři nové hvězdy na chodníku slávy. Ty patří kanonýrovi Pavlu Kukovi, úspěšnému trenérovi Františku Ciprovi bývalému obránci Janu Lálovi.

Během prvního poločasu pak slavnostní večer ozvláštnila i výjimečná choreografie fanoušků ke klubovému výročí, do které se v 18. minutě zapojil celý stadion, na který přišlo 18 403 diváků.

Přes nepříznivý výsledek nevládla v Edenu špatná nálada. "Parádní výkon přes nepříjemný výsledek. Hrdost na tým, hrdost na fanoušky, hrdost na klub. Vše nejlepší ke 125. narozeninám. Jdeme dál!" napsal Tvrdík bezprostředně po konci utkání na svém twitterovém účtu.

Fanouškům Slavie také předtím odhalil, že největší úspěchy a hvězdy sešívané historie bude připomínat i klubové muzeum. Celý projekt bude představen už 10. prosince v Obecním domě. Předměty ze slávistické minulosti byly naposledy k vidění loni v prosinci, v dohledné době muzeum ožije nejen na jeden den, ale natrvalo.

Velká choreografie ke 125. výročí založení Slavie
Velká choreografie ke 125. výročí založení Slavie

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud