Arsenal - Atlético 1:1. Ztráta v úvodním semifinále EL, srovnal Griezmann

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Arsenalu v dnešním úvodním semifinále Evropské ligy pouze remizovali 1:1 s Atléticem Madrid, přestože hosté hráli po rekordně rychlé červené kartě od desáté minuty v deseti. Ve druhém duelu si Olympique Marseille poradil 2:0 se Salcburkem.

Domácí: 61. A. Lacazette

Hosté: 82. Griezmann

Domácí: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Ramsey, Xhaka, Wilshere – Welbeck, Özil – A. Lacazette.

Hosté: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa (75. Savić), Saúl Ñíguez, Partey, Koke – Gameiro (65. Gabi), Griezmann (85. F. Torres).

Domácí: Čech, Holding, Chambers, Iwobi, Kolašinac, Maitland-Niles, Nketiah

Hosté: Costa, Torres, Gabi, Olabe, Werner, Savić, Vitolo

Hosté: Vrsaljko, Vrsaljko

Turpin – Buquet, Rainville (vš. Francie)

Emirates Stadium, Londýn

Arsenal, v jehož brance dostal před Petrem Čechem přednost Ospina, nemohl zápas začít lépe. Hostující obránce Vrsaljko totiž už v desáté minutě dostal druhou žlutou kartu a stal se nejrychleji vyloučeným hráčem v historii EL. Vzápětí navíc přišlo Atlético o trenéra Simeoneho, který byl po protestech vykázán na tribunu.

Domácí v početní převaze soupeře zatlačili a v 61. minutě šli do vedení zásluhou Lacazettea, který už v první půli trefil tyč. Další gól už ale nejlepší útok soutěže nepřidal a devět minut před koncem přišel trest. Po dlouhém nákopu Griezmann přetlačil Koscielného, poradil si i s Ospinou a nakonec přes padajícího Mustafiho vyrovnal.

Arsenal sice soupeře přestřílel 23:6, před odvetou ve Španělsku je však díky brance ze soupeřova hřiště blíž k postupu Atlético. Ve druhé dvojici má k finále nakročen Olympique Marseille, o jehož výhře nad Salcburkem rozhodli Thauvin a N'Jie. V závěru mohl snížit Gulbrandsen, ale trefil pouze tyč.

Domácí: 15. Thauvin, 63. N'Jie

Hosté:

Domácí: Pelé – B. Sarr, Rami, Gustavo, Amavi – Maxime López (60. N'Jie), M. Sanson – Thauvin (80. Germain), Payet, Ocampos (52. Anguissa) – Mitroglu.

Hosté: Walke – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (81. Yabo), Samassékou, H. Wolf (68. Schlager), Valon Beriša – Hwang (60. Gulbrandsen), Dabbur.

Domácí: Escales, Rolando, Bedimo, N'Jie, Sertic, Germain, Anguissa

Hosté: Stankovic, Onguéné, Yabo, Minamino, Gulbrandsen, Pongračić, Schlager

Domácí: Maxime López, Mitroglu

Hosté: H. Wolf