SOUHRN EL: Krasnodar otočil duel se Sevillou, Chelsea těsně vyhrála

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Rennes ve druhém utkání skupiny K v Evropské lize prohráli v Astaně 0:2 a nenavázali na domácí vítězství 2:1 nad Jabloncem. Reprezentační brankář Tomáš Koubek byl pouze na lavičce francouzského týmu. Bordeaux ani podruhé ve "slávistické" skupině C nebodovalo. Po prohře 0:1 v Praze dnes doma podlehlo Kodani 1:2. Záložník Girondins Jaroslav Plašil zůstal mezi náhradníky.

Koubek nechytal v nedělním utkání francouzské ligy s Toulouse a také v Astaně dostal přednost Abdoulaye Diallo. Senegalského gólmana překonal v 64. minutě Baktjor Zajnutdinov hlavou z rohu.

Za Rennes mohl odpovědět střídající Ramy Bensebaini, ale trefil pouze tyč. V první minutě nastaveného času pak přidal pojistku Marin Tomasov gólem po samostatném úniku.

Astana vede tabulku skupiny se čtyřmi body, druhé Rennes ztrácí na kazašského lídra bod. Dynamo Kyjev má po remíze 2:2 s Jabloncem na kontě dva body a severočeský tým je s bodem poslední.

Kodaň krátce před pauzou poslal do vedení Pieros Sotiriu hlavičkou. V nastavení první půle promarnil příležitost na vyrovnání Francois Kamano, který z penalty minul branku.

Šest minut před koncem přece jenom srovnal Younousse Sankharé, jenže radost Bordeaux netrvala dlouho. Ve druhé minutě nastavení totiž rozhodl náhradník Robert Skov. Kodaň, které opět chyběl zraněný český stoper Michael Lüftner, má čtyři body stejně jako Zenit. Petrohradský celek doma zdolal Slavii 1:0.

Sevilla s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem v Krasnodaru neudržela vedení a prohrála 1:2, domácí navíc ještě třikrát trefili břevno. Ve 43. minutě otevřel skóre Nolito, ale v 72. minutě vyrovnal střídající Mauricio Pererya a těsně před koncem rozhodl Tornike Okriašvili. Ruské mužstvo je ve skupině J stoprocentní, Sevilla ze dvou zápasů získala tři body.

Gólová radost hráčů Standardu Lutych

Trnava v Istanbulu podlehla Fenerbahce 0:2. Svěřenci Radoslava Látala po domácí výhře 1:0 nad Anderlechtem dalšího silného soupeře ve skupině D nepřekvapili. Celý zápas odehrál český záložník Jakub Rada, jeho spoluhráč Jiří Kulhánek zůstal na lavičce. Za turecký tým se ve druhém poločase dvakrát trefil Islám Slimaní.

Arsenal bez zraněného brankáře Petra Čecha zvítězil na hřišti Karabachu 3:0. O góly se postarali Sokratis Papastathopulos a mladíci Emile Smith Rowe a Matteo Guendouzi premiérovými soutěžními zásahy za londýnský tým. Ten bez ztráty vede skupinu E.

Chelsea ve skupině L i podruhé vyhrála 1:0. Tentokrát se doma trápila s Székesfehérvárem a maďarského soupeře zdolala až gólem Álvara Moraty ze 70. minuty. Utkání v Londýně řídili čeští rozhodčí v čele s Miroslavem Zelinkou.

Druhý zápas v soutěži vyhrál také AC Milán, který po obratu zdolal Olympiakos 3:1. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Miguel Ángel Guerrero, ale mezi 70. a 79. minutou za "Rossoneri" skórovali dvakrát Patrick Cutrone a jednou Gonzalo Higuaín.

Skupina A

Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (1:1)
Branky: 49. a 88. Alario, 44. Havertz, 90.+2 Brandt - 25. Tričkovski, 90.+1 Raspas.

Salcburk - Celtic Glasgow 3:1 (0:1)
Branky: 55. a 73. z pen. Dabbur, 61. Minamino - 2. Edouard. ČK: 73. Forrest (Celtic).

Rosenborg Trondheim - Lipsko 1:3 (0:1)
Branky: 79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konaté, 61. Cunha.

Bordeaux - FC Kodaň 1:2 (0:1)
Branky: 84. Sankharé - 42. Sotiriu, 90.+2 Skov. ČK: 90.+3 Zeca (Kodaň).

Zenit Petrohrad - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Anderlecht - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:1)
Branky: 19. Hajrovič z pen., 68. Gojak. ČK: 46. Vranjes - 90.+3 Théophile-Catherine.

Karabach - Arsenal 0:3 (0:1)
Branky: 4. Papastathopulos, 53. Smith Rowe, 80. Guendouzi.

Poltava - Sporting Lisabon 1:2 (1:0)
Branky: 10. Kulach - 90. Montero, 90.+3 Cabral.

AC Milán - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)
Branky: 70. a 79. Cutrone, 76. Higuaín - 14. Guerrero.

Betis Sevilla - Dudelange 3:0 (0:0)
Branky: 56. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello.

Glasgow Rangers - Rapid Vídeň 3:1 (1:1)
Branky: 44. a 90.+4 Morelos, 84. z pen Tavernier - 42. Berisha.

Spartak Moskva - Villareal 3:3 (1:1)
Branky: 34. z pen a 82. Zé Luís, 85. Malgarejo - 13. Ekambi, 49. Fornals, 90.+6 z pen Cazorla.

Frankfurt - Lazio Řím 4:1 (2:1)
Branky: 4. a 90.+4 Da Costa, 28. Kostič, 52. Jovič - 23. Parolo. ČK: 45.+3 Basta, 58. Correa (oba Lazio).

Apollon Limassol - Marseille 2:2 (0:0)
Branky: 74. Markovič, 90.+1 Zelaya - 50. Payet, 67. Gustavo.