26. listopadu 2018 • 15:43

Slavia bude v Bordeaux bez podpory. Na stadion nevpustí české fanoušky

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na čtvrteční zápas předposledního 5. kola základní skupiny Evropské ligy mezi fotbalisty Bordeaux a Slavie se nedostane žádný český fanoušek. Příznivci vršovického celku mají zákaz vstupu na utkání kvůli disciplinárnímu trestu od UEFA za výtržnosti v Kodani a domácí klub varoval, že do žádného ze sektorů na stadionu nevpustí ani jiné fanoušky z Čech.UEFA potrestala Slavii na začátku listopadu za výtržnosti fanoušků v říjnovém zápase v Kodani pokutou 20 tisíc eur (asi 519 tisíc korun) a zákazem vstupu na následující venkovní utkání v Bordeaux. Podle některých spekulací se přesto pár fanoušků červenobílých do Francie chystá, na stadion se však nedostanou, i kdyby chtěli jít do jiného než vyhrazeného sektoru.

"Upozorňujeme, že podle nejnovějších informací francouzský klub nevpustí české fanoušky na stadion do žádného ze sektorů. Následně nebude možné vymáhat náhradu škody či vrácení peněz," uvedla Slavia na klubovém webu.

Slávističtí fanoušci mohou do dnešního večera vracet vstupenky do Bordeaux, které zakoupili přímo na stadionu v pražském Edenu. Těm, kteří si obstarali lístek přes online prodej na internetu, vrátí peníze přímo francouzský klub.

Slavia měla v Kodani podporu více než tisícovky fanoušků, někteří z nich ale při cestě na stadion hajlovali. Poté se na tribuně nejprve poprali mezi sebou a pak i s pořadatelskou službou. Při odchodu ze stadionu došlo i na konflikty s policií. Výtržnosti na twitteru odsoudili předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík a generální sekretář Jiří Vrba.

V Bordeaux budou Pražané bez podpory příznivců usilovat o vytoužený postup ze skupiny. Potřebují k tomu získat více bodů než Kodaň v souběžně hraném duelu v Petrohradu. V opačném případě se o tom, zda červenobílí projdou do vyřazovací fáze, rozhodne až v posledním kole.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze