Vojtěch Man
2. srpna 2023 • 13:30

Letná na zeleno. Bohemians čekají davy, Evropa jako výzva k rekonstrukci

Autor: Vojtěch Man
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas, na který čekaly generace fanoušků, nemůžou Bohemians hrát na svém stadionu. Snahu hostit druhé předkolo Konferenční ligy v Ďolíčku smetl ze stolu delegát UEFA, a tak Vršovičtí přivítají Bodö/Glimt na Letné. A podpořit se je chystá velmi slušná návštěva, počet diváků na stadionu bude rozhodně pětimístný.Na první pohled jasný výsledek a třígólová ztráta z prvního zápasu? Nevadí. Ve středu v poledne atakoval počet prodaných vstupenek na odvetu mezi Bohemians a Bodö/Glimt hranici 11 tisíc. Ve čtvrtek se v symbolických 19:05 dá na Letné čekat klidně i dvojnásobek kapacity Ďolíčku.

Epet Arena se během týdne částečně přebarvuje na zeleno. Do barvy aktuálního pronajímatele i soutěže, do které se v loňské sezoně probojoval. Pohled z hlavní tribuny na hřiště zkrášluje klokan a znaky jsou vidět i u stánku pro fanshop nebo na press centru. Fanoušci zase řeší, která část stadionu bude během odvety nejhlučnější. Kotel má být pod střechou jižní tribuny, té směrem do ulice Milady Horákové.

Ohledně pořadatelství zápasu mělo vedení Bohemians velké dilema. Pohledem emocí si Ďolíček aspoň jeden evropský zápas zasloužil, ředitel klubu Darek Jakubowicz dokonce chátrající ikonu Vršovic v prvních materiálech nahlásil coby domácí stadion.

„Ďolíček by zasloužil druhé předkolo odehrát tady, aby si to generace, které si to nikdy nezažily, vyzkoušely aspoň jednou,“ zasnil se. Vše ale vyřešila návštěva delegáta UEFA, který měl desítky připomínek, spoustu z nich velmi těžko řešitelných.

Přišel čas pro racionálnější plán B – dohodu se Spartou. Slavia o pronájmu Edenu odmítla jednat s odvoláním na stav nového trávníku, na Letné byli vstřícnější. Pronájem na jeden zápas a dění okolo něj vyjde zelenobílé podle informací Sportu na 1,3 – 1,5 milionu korun.

Sen o evropských pohárech v Ďolíčku se tak minimálně v aktuální sezoně nenaplní a Bohemians musí dál čekat na slibované konkrétní kroky ze strany vlastníka stadionu, tedy pražského magistrátu.

„Je to škoda, ale zároveň důkaz, že si Ďolíček rekonstrukci zaslouží, ať už díky sportovnímu úspěchu v minulé sezoně nebo velkému zájmu o zápas s Bodö,“ říká Martin Kurka, který má komunikaci mezi klubem a vlastníkem stadionu na starosti. Nedělní utkání s Teplicemi sledovalo ve Vršovicích téměř šest tisíc fanoušků, evropský předprodej ukazuje, že potenciál je ještě výrazně vyšší.

Pokud Bohemians chtějí přes norské vicemistry, kteří v rozehrané skandinávské sezoně směřují k titulu, přejít, musí se pokusit o zázrak. Třígólové manko zpoza polárního kruhu příliš šancí nedává, Pražany může mrzet hlavně žlutočerné razítko v nastavení. Ve čtvrtek večer je potřeba hlavně vyvarovat se hloupých ztrát, nepouštět Nory do bleskových a těžko bránitelných kombinací po zemi a hlavně střílet góly, tedy zlepšit kooperaci útočného trojzubce, který jak v Norsku, tak proti Teplicím ve složení Matoušek, Puškáč, Prekop působil všelijak, ale ne jednotně a nebezpečně.

Norové jsou v pohodlnější pozici. Přestože o víkendu v norské lize překvapivě prohráli s Tromsö 0:2, v Praze mají bezpečný náskok a mohou vyhlížet lepšího z dvojice Kalmar – Pjunik Jerevan. Na Letné si ve středu před polednem poprvé zatrénovali a postupně je přilétají podpořit přibližně tři stovky fanoušků.

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina H
Články odjinud


Články odjinud