17. července 2012 • 21:10

Liberci pomohli rozhodčí, kazašské Karagandě neuznali dva góly

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zápas 2. předkola Ligy mistrů mezi Slovanem Liberec a kazašskou Karagandou sice rozhodl gól Vojtěcha Hadaščoka, velkou zásluhu na libereckém vítězství 1:0 však nesou i pozorné oči rozhodčích. Sudí Liberec dvakrát zachránili od pohromy, když hostům neuznali dva góly.Fotbalisté Šachťoru poprvé slavili už v 15. minutě, kdy se po centru Kukejeva hlavou prosadil osamocený a nehlídaný útočník Gridin. Ten ale v okamžiku přihrávky stál v jednoznačném ofsajdu, čehož si všimnul i asistent na čáře.

Verdikt rozhodčího přijali hráči Šachťoru s klidem, větší křivdu však mohli cítit v 56. minutě, kdy nebyla uznána ani gólová hlavička Finončenka. Podle hlavního sudího Eskovova si totiž třicetiletý útočník k trefě pomohl postrčením protihráče.

Kazašští fanoušci, jichž se na hlavní tribuně stadionu U Nisy usadilo několik desítek, v tu chvíli bouřili vzteky. A na pozápasové tiskové konferenci se zlobil i kouč Kumykov. "Myslíme si, že ten gól měl platit. Ruský rozhodčí nebyl úplně fit," neváhal s kritikou.

Karaganda v dalších minutách srdnatě bojovala o vyrovnání, hosté si a vypracovali i pár solidních šancí. Síť za brankářem Bičíkem už ale znovu nerozvlnili a Slovan Liberec tak po výhře 1:0 vstoupí do odvety v Kazachstánu s mírnou výhodou.

"Ještě nejsme úplně vyladění, nebylo to ideální," uznal do kamer České televize po utkání liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. Druhý duel, který se hraje příští týden v úterý, bude ještě hodně dramatický...

I Jiří Štajner věděl, že Liberec měl ještě na víc
I Jiří Štajner věděl, že Liberec měl ještě na víc

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze