Kdo je víc než Drogba? V Galatasarayi ho už berou jako odchovance | iSport.cz
20. února 2013 • 14:08

Kdo je víc než Drogba? V Galatasarayi ho už berou jako odchovance

Autor: Radek Macháček
TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

OČIMA KOMENTÁTORA PRIMA COOL | Víc než starosta Istanbulu Kadir Topbaş znamená v těchto dnech v největším tureckém městě Didier Drogba. Plné jsou ho před dnešním osmifinálovým duelem Ligy mistrů se Schalke televize, noviny billboardy i pouliční obří obrazovky.Útočník z Pobřeží slonoviny je v Istanbulu pár dní, odehrál jen jeden zápas, ale co jsem se bavil s taxikářem, tureckými novináři i činovníky klubu, vypadá to, jako by byl Drogba odchovancem Galatasaraye.

Všichni tady dělají co mohou, aby mu pomohli dokonale se adaptovat v novém prostředí. Okamžitě ho přijali za svého. Vědí, že pokud bude mít hrdina posledního finále Ligy mistrů klid, nejznámějšímu tureckému klubu se to vrátí.

Je to skutečné lákadlo. Galatasaray má v útoku Didiera Drogbu. To skutečně zní úplně jinak než sdělení, že Galatasaray nastoupí v útoku s Umutem Bulutem. Vědí to šéfové klubu, vědí to fanoušci a co je nejdůležitější, Drogbu mají v hlavách i soupeři.

Cesta na stadion Galatasaraye je v Istanbulu hodně trnitáCesta na stadion Galatasaraye je v Istanbulu hodně trnitáFoto Radek Macháček
Pokud Drogba s příchodem do Istanbulu problémy zatím nemá, já si moc zvyknout nemohu. Činovník UEFA mi sice řekl, že cesta z hotelu na stadion trvá pět minut, ale praxe je úplně jiná. Když jsem se v úterý večer vydal na předzápasový trénink, jeli jsme trasu z hotelu na stadion dlouhou tři kilometry celou hodinu.

Zpátky ve 20:30 to bylo lepší - 45 minut. Takže až se vydám na zápas, myslím, že si budu muset dát pořádného fóra. Silnice, na kterou vidím z hotelového pokoje a vede na stadion, je totiž pořád plná a ucpaná.

Je úplně jedno jestli je šest hodin večer, půlnoc nebo sedm hodin ráno. Turci se snaží situaci řešit neustálým troubením, moc to ovšem nepomáhá. Ale chápu. Prý je tady kvůli stavbě jakési dopravní omezení a Istanbul je jediné město, kde 14 milinů lidí může denně jezdit z Evropy do Asie a zase zpátky - tak proč to nevyužít?

Osmifinálový souboj Galatasaraye s Schalke vysílá dnes večer Prima Cool od 20:15 a komentuje ho z Istanbulu Radek Macháček.Ve studiu budou zápas glosovat moderátor Radek Šilhan, ambasador Ligy mistrů Marek Jankulovski a fotbalový expert deníku Sport Václav Hanzlík.

Fotbalisté Schalke trénují na zápas Ligy mistrů proti Galatasarayi
Fotbalisté Schalke trénují na zápas Ligy mistrů proti Galatasarayi

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud