Pohádka Bayernu pokračuje! Neměcký velkoklub vyhrál Ligu mistrů

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli Ligu mistrů! Finále proti Dortmundu rozhodli gólem Arjena Robbena v 89. minutě. Svěřenci trenéra Juppa Heynckese si spravili chuť po loňském prohraném finále s Chelsea a slaví první triumf v prestižní soutěži od roku 2001. Zápas jsme sledovali v komentované ONLINE reportáži.

Hosté: 60. Mandžukić, 89. Robben

Domácí: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Bender (90. Sahin), Gündogan – Blaszczykowski (90. Schieber), Reus, Großkreutz – Lewandowski

Hosté: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Martínez, Schweinsteiger – Robben, Müller, Ribéry (90. Gustavo) – Mandžukić (90+4. Gómez)

Domácí: Großkreutz

Hosté: Dante, Ribéry

Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni ITA)

Wembley, Londýn

DO ONLINE PŘENOSU VSTUPTE ZDE >>>

Tady jsou statistiky dnešního zápasu:

BAYERN MNICHOV - DORTMUND 2:1

Branky: 60. Mandžukič, 89. Robben - 68. Gündogan z pen. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Dante, Ribéry - Grosskreutz. Diváci: 86.298.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry (90.+1 Gustavo) - Mandžukič (90.+4 Gomez). Trenér: Heynckes.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Bender (90.+2 Sahin), Gündogan - Blaszczykowski (90.+2 Schieber), Reus, Grosskreutz - Lewandowski. Trenér: Klopp.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII Z DNEŠNÍHO FINÁLE

Ilkay Gündogan proměnil ve finále Ligy mistrů penaltu a Dortmund díky tomu vyrovnal stav bitvy s Bayernem na 1:1

DORTMUND - BAYERN 1:2 - KONEC ZÁPASU!

DORTMUND - BAYERN 1:2 - 90. minuta: Tři minuty nastavení!

DORTMUND - BAYERN 1:2 - 89. minuta: ROOOBBEN!!! Minutu před koncem prošel Arjen Robben středem obrany a dal nejspíš vítězný gól.

DORTMUND - BAYERN 1:1 - 72. minuta: Poprvé v zápase se nevyznamenal brankář Dortmundu Weidenfeller. Nechal se obejít od Müllera, který už střílel do prázdné branky.  A Subotič míč těsně před brankovou čarou vykopl míč mimo. Tohle je pro něj určitě životní obranný zákrok.

DORTMUND - BAYERN 1:1 - 67. minuta: Penalta pro Bayern! Poté, cozasáhl Dante unikajícího Reuse. Z penalty vyrovnal Gündokan! S přehledem.

DORTMUND - BAYERN 0:1 - 58. minuta: Mandžukič posílá Bayern do vedení! Klíčová asi byla přihrávka Ribéryho přes tři obránce i pas Robbena před prázdnou branku. Pro Mandžukiče už to bylo snadné.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 55. minuta: Je to opatrnější a opatrnější...

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 46. minuta: Začal druhý poločas!

DORTMUND - BAYERN 0:0 po 1. poločase: Kdo se nejčastěji do poločasu dotkl míče? Obránce Bayernu David Alaba (54x).

DORTMUND - BAYERN 0:0 po 1. poločase: Na tom se s Tomášem Vaclíkem určitě shodneme...

DORTMUND - BAYERN 0:0 po 1. poločase: Střely na branku 5:3. Držení míče 41%:59%.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - konec 1. poločasu. Zatím nejlepší na hřišti oba brankáři.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 42. minuta: Festival spálených šancí pokračuje. Robben teď trefil Weidenfellera do obličeje. Brankáře Dortmundu to určitě bolí, ale hřát ho může další skvělý zákrok.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 35. minuta: Na velké tutovky 1:1! Lewandowskimu je asi jasné, že dnes čtyři góly jako proti Bayernu znovu nedá. Brankář Neuer je také silný protivník! Jeho šanci zneškodnil skvěle!

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 30. minuta: A teď se Bayern rozjíždí. Rychlý sprint Robbena po straně a Weidenfeller zase za dortmundského hrdinu!

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 26. minuta: Tak se Bayern konečně osmělil. A po hlavičce Mandžukiče a skvělém zákroku Weidenfellera se míč dokonce dotkl BŘEVNA!

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 20. minuta: Úvod patří jednoznačně Dortmundu. Je mnohem aktivnější a už to párkrát nebezpečně na Neuera zkusil. Jaká je taktika Bayernu? Vyčkávat?

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 15. minuta: Blaszczykowski v první slušné šanci! Neuer proti jeho šanci dokázal zakročit.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 12. minuta: Střely: 2:0. Držení míče 38%:62%

Obránce Barcelony Piqué si myslí, že vyhraje tým, který jeho klub v semifinále totálně vypráskal.

DORTMUND - BAYERN 0:0 - 1. minuta: A ZAČÍNÁME!!!

Před zápasem: Pohár čeká na nového majitele.

Před zápasem: Naposledy se na neutrální půdě utkali fotbalisté Dortmundu a Bayernu loni ve finále Německého poháru. Dortmund vyhrál 5:2.

Před zápasem: Wembley už se plní!!!

Před zápasem: Jaký je tip šéfredaktora deníku Sport?

SESTAVY TÝMŮ:

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Martinez, Schweinsteiger – Robben, Müller, Ribéry – Mandžukič.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Gündogan – Blaszczykowski, Reus, Grosskreutz – Lewandowski.

Před zápasem: Počtvrté se nám ve finále Ligy mistrů potkávají dva kluby ze stejné země. (Real Madrid - Valencie 1999/00, AC Milán - Juventus 2002/03, Manchester United - Chelsea 2007/08)

Před zápasem: Jak to vypadá v šatně Bayernu?

Před zápasem: První fanoušci Dortmundu už čekají na tribunách ve Wembley.

Před zápasem: Jak to vidí čtenáři iSport.cz? Narozdíl od bookmakerů dávají větší šance Dortmundu. V jeho vítězství věří 683 hlasujících v anketě, Bayern Mnichov vidí jako šampiona 536 čtenářů (stav v 18:50)

Před zápasem: Jak tipuje výsledek finále František Straka? O jeho sympatiích nemůže být pochyb...