VIDEO | Borussia Dortmund řádila v Lize mistrů jako hejno čertů. Jenže ne fotbalovým čardášem, ale pořádně divokými úlety. V utkání skupiny F na půdě Neapole se nejprve nechal na tribunu vykázat do ruda rozčilený kouč Jürgen Klopp, poté zahrál rukou mimo vápno brankář Roman Weidenfeller a musel mašírovat ze hřiště. Oslabený německý celek si pak z Itálie odvezl porážku 1:2.
Šlágr středečních zápasů Ligy mistrů rozhodně nenudil. Zápas Neapole s Dortmundem ale bavil ani ne tak dvěma brankami domácích, kteří šli do vedení už ve 29. minutě, jako tím, co po úvodním zásahu následovalo.
První neapolské trefě předcházelo ošetřování jednoho z Kloppových svěřenců Nevena Subotiće, rozhodčí ho ale dlouho nechtěl pustit na hřiště. Když už sudí svolil, bylo pozdě. Soupeř rychle rozehrál a byť se srbský stoper snažil, řádně vyztužit obranu už nestihl. Neapolský nováček z Realu Madrid Gonzalo Higuaín skóroval, stadion vybouchl radostí – a Klopp hněvem!
Jindy charismatický kouč zrudl zlostí a čtvrtý arbitr Venâncio Tomé měl co dělat, aby se rozzuřenému trenérovi klidil z cesty. Až se musely obě lavičky strachovat, jestli portugalský rozhodčí od Kloppa neschytá víc než jen nadávky a vražedný pohled. Ve snaze zachránit se před jeho zlobou pak sudí německého trenéra vykázali na tribunu.
VIDEO | Bůh pomsty Jürgen Klopp
Tím však ďábelské představení Dortmundu nemělo skončit. Po patnácti minutách se zřejmě nechal svým koučem inspirovat gólman Roman Weidenfeller. Ten doplatil na neschopnost obrany Borussie likvidovat nebezpečné akce Neapole.
Po jedné takové našel skvělý pas nabíhajícího Higuaína a hostující brankář byl nucen vyběhnout pár kroků mimo velké vápno, jenže míč před nabíhajícím útočníkem odpálil rukou. Zmařil tak jasnou gólovou šanci a hlavní rozhodčí Pedro Proença neměl jinou volbu, Weidenfeller musel ze hřiště!
VIDEO | Sestřih utkání Neapol - Dortmund 2:1
Tragický hattrick pro Dortmund navíc v závěru první půle završilo zraněním vynucené střídaní Matse Hummelse. Ztrátou kouče, brankáře a stopera natřikrát oslabená Borussia neměla po přestávce nárok a po hodině hry převahu využil Lorenzo Insigne a zdvojnásobil vedení domácího celku.
Pár minut před koncem zápasu sice ještě skóre zdramatizoval vlastním gólem Juan Camilo Zúñiga, ale Neapol se už nenechala zaskočit. Hráči Borussie tak při odchodu do kabin museli doufat, že se kouč Klopp vybouřil už v prvním poločase...