VIDEO: Neymar padl, Královec pískal. Byla to opravdu penalta? | iSport.cz
27. listopadu 2013 • 12:41

VIDEO: Neymar padl, Královec pískal. Byla to opravdu penalta?

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český rozhodčí Pavel Královec byl u porážky Barcelony na půdě Ajaxu (1:2). Jeden z jeho verdiktů ale vyvolal ve světě velkou diskuzi. Posoudil penaltový zákrok Joela Veltmana na brazilského útočníka Neymara správně? Byl to opravdu pokutový kop?Pravidla
Pokutový kop ve prospěch soupeřova družstva rozhodčí nařídí, dopustí-li se hráč v době, kdy je míč ve hře, některého z níže uvedených přestupků ve vlastním pokutovém území, bez ohledu na to, na kterém místě hrací plochy byl míč v okamžiku přestupku.

Neymar vybojoval pro Barcelonu penaltu poté, co byl faulován při pokusu proniknout s míčem do šestnáctky Ajaxu. Teď jde ale o to, zda ke kontaktu s Joelem Veltmanem došlo před pokutovým územím, nebo uvnitř.

Sudí Pavel Královec se rozhodl pro druhou variantu. Španělského záložníka Xaviho nechat snížit skóre z penalty a ještě faulujícího Veltmana poslal po červené kartě předčasně do sprch.

Byl to právě Veltman, kdo avizoval, že by Barcelona měla zahrávat "jen" přímý kop. Ale Královec ho neposlouchal, nyní se řeší, zda situaci posoudil správným způsobem. Někteří fanoušci Ajaxu si z toho dělají i srandu.

Mají důvod, penalta nizozemskému klubu nakonec neublížila. I v deseti lidech dokázal udržet překvapivé vítězství nad Barcelonou 2:1.

Fanoušci si z penalty na Neymara, kterou nařídil český sudí Královec, dělají srandu.
Fanoušci si z penalty na Neymara, kterou nařídil český sudí Královec, dělají srandu.

Témata:  sport, fotbal, neymar, barcelona
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud