Kdo má ve Spartě na Ligu mistrů? Jistota je Krejčí, Dočkal na hraně | iSport.cz
17. května 2014 • 04:40

Kdo má ve Spartě na Ligu mistrů? Jistota je Krejčí, Dočkal na hraně

Autor: har
Vstoupit do diskuse
0
Trojice opor fotbalové Sparty. Ladislav Krejčí, David Lafata a Bořek Dočkal
TOP VIDEA
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistři, mistři! Po čtyřech letech tohle duní z Letné. Zaslouženě. Jenže hlavní výzva na novou Spartu čeká až teď: návrat do Ligy mistrů. Kteří její hráči jsou na prestižní soutěž nachystaní už nyní. Kdo ze základní sestavy by naopak ve špičkové konkurenci (zatím) neobstál?Vaclik
Tomáš Vaclík, brankář, na odchodu/25 let, 28/0
Byl jedním z prvních nákupů nové Sparty a šlo o stoprocentní trefu. Musí to uznat i ti, kterým se zdál na brankáře malý. Nyní klub vydělá na jeho přesunu do Basileje.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO
Holek
Mario Holek, obránce, jistota/27 let, 27/2
Ze středu zálohy se mu nechtělo do středu obrany, ovšem teď už ví, že kdyby se šprajcnul, šlapal by si po štěstí. Na stoperu líp vynikne jeho herní přehled a naopak se ztratí jeho menší dynamika.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO
Costa
Costa, obránce, objev/28 let, 24/3
Přišel jako volný hráč z Polska zdarma, ale vypracoval se na levého beka k nezaplacení. Zpočátku sice plaval v taktice, ale už se srovnal. Život v ghettu ho naučil vážit si mála a pomáhat druhým.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO
Kaderabek
Pavel Kadeřábek, obránce, pracant/22 let, 28/4
Z pravého záložníka byl přeškolen na beka a nikdo toho nelituje. V nové roli si říká o reprezentační dres. Jeho křídelní náběhy patří k úderným zbraním týmu. Někdy naivně skáče na špek.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO, ALE...
Svejdik
Ondřej Švejdík, obránce, profík/31 let, 14/1
Ze sestavy ho vyštípal mladíček Brabec, ale na jaře zase skočil na hřiště. Proč? Protože na sobě zapracoval a parametry jeho hry stouply. Na české poměry to stačí, na Evropu to ještě chce přitlačit.
Má už teď na Ligu mistrů: JE TO NA HRANĚ
Vacha
Lukáš Vácha, záložník, bojovník/24 let, 27/1
Vybojovat si místo ve Vrbově nároďáku – to je jeho cíl. Aby na něj dosáhl, k tomu stále potřebuje víc přímočarosti. Protože je vítězný typ, určitě se v tomhle souboji bude snažit vyhrát.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO, ALE...
Matejovsky
Marek Matějovský, záložník, mazák/32 let, 20/1
Prodlouží s ním Sparta smlouvu, nebo ne? Zimní licitace skončila novým kontraktem pro nejstaršího člena kádru. On ani sparťanský fotbal tím o moc nezrychlil.
Má už teď na Ligu mistrů: NE
Krejci
Ladislav Krejčí, záložník, poklad/21 let, 24/7
Tenhle šlachovitý kluk je už nachystaný na Ligu mistrů. Neošidí nic dozadu a dopředu neustále nabíhá za obranu. V ještě větším rozletu ho brzdí opakované svalové trable.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO
Husbauer
Josef Hušbauer, záložník, střelec/24 let, 28/17
V české lize nadprůměrně produktivní záložník. Pokud chce prorazit i v Evropě, měl by přeřadit na ještě rychlejší stupeň. Mohl by si vzít příklad od svého oblíbence Thea Walcotta z Arsenalu.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO, ALE...
Dockal
Bořek Dočkal, záložník, asistent/25 let, 23/2
Ofenzivního talentu mu příroda nadělila hodně. 19 asistencí to dokládá. Jenže musí se i rychle přepínat do obrany a na tohle stále neslyší. Je to časovaná bomba, pro něj i pro mužstvo.
Má už teď na Ligu mistrů: JE TO NA HRANĚ
Lafata
David Lafata, útočník, kapitán/32 let, 28/15
Patnáct gólů je pod jeho obvyklým limitem, ale na hřišti to vykompenzoval pracovitostí. Mimo trávník všem ukazuje, že správný lídr může mít autoritu u spoluhráčů i diváků bez řvaní. Škoda jen té menší rychlosti.
Má už teď na Ligu mistrů: ANO, ALE...

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud