Proti Spartě umně předvedl nesnesitelnou bolest, chválí Rusové hrdinu | iSport.cz
6. srpna 2015 • 10:03

Proti Spartě umně předvedl nesnesitelnou bolest, chválí Rusové hrdinu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lehkomyslná Sparta, nezlomná vůle CSKA a vychytralý Mario Fernandes, který po střetu s Markem Matějovským „umně předvedl nesnesitelnou bolest“. To jsou podle komentáře ruského listu Kommersant hlavní příčiny konce Sparty v Lize mistrů. Moskevský klub dokázal postoupit i přesto, že se utkání vyvíjelo katastroficky.Ti, kdo předpokládali, že Sparta bude starostlivě hájit nerozhodný výsledek z Moskvy, se silně přepočítali. Češi hned v úvodu CSKA zatlačili, Moskvané ztráceli míče a v obraně se objevily mezery, píše list. Po dvou gólech se hráči CSKA ocitli pod ledovou sprchou a málem dostali třetí branku.

Po takovém drtivém začátku by se pragmatičtější tým, než je Sparta, snažil odvrátit jakékoli nebezpečí od své branky. Češi ale prostě nedokázali a ani nechtěli hrát defenzivní fotbal, za což nakonec zaplatili. Ani první ruský gól je nevaroval a pokračovali v bezstarostných útocích, uvedl Kommersant. Pochválil přitom obránce Fernandese, který po faulu Matějovského "umně předvedl nesnesitelnou bolest a přinutil sudího ukázat rovnou červenou kartu".

"Sparta se hnala za útokem dokonce i v oslabení, což se rovnalo sebevraždě. Tak, jako Sparta, se v Lize mistrů nebojuje," konstatoval ruský list.

Sparta ukázala nejlepší tvář, ale v Lize mistrů končí

Sovětskij sport označil postup CSKA za vítězství vůle. Trenér Leonid Sluckij v rozhovoru s reportérem listu prohlásil, že "superstart" Sparty nebyl důsledkem špatné přípravy CSKA na zápas, ale projevem kvality letenského týmu. Sparta ale nedokázala nasazené tempo udržet. "Závěr je zřejmý: mužstva lépe útočila a hůř bránila. Že všechno rozhodl jeden gól, je fakt," konstatoval trenér.

Rus se víc svíjel, řekl Krejčí o červené pro Matějovského

List v komentáři Sluckému vyčítá, že i když hra Sparty prý nebyla překvapením, tým CSKA se dlouho nedokázal přizpůsobit. "Proti agresivní a nátlakové hře Čechů se vytasil se stejným herním stylem, který stačí k převaze v ruské nejvyšší soutěži. Tým s tak jasně patrnými rychlostními a silovými charakteristikami (jako Sparta) ale v ruské lize není," uvedl Sovětskij sport. "Bylo zapotřebí bolestné a téměř opožděné úsilí, jak soupeři ukázat, kdo je kdo," shrnul list svůj komentář.

Alan Dzagojev, který ve středu Spartu "popravil" třetím gólem, označil pražský tým za těžkého soupeře. "V zápasech s námi ukázala tu nejlepší tvář. Od roku 2010, kdy jsme s ní hráli v Evropské lize, je mnohem silnější. Postup nebyl lehký," prohlásil pro server Sport.ru.

Bývalý úspěšný trenér CSKA Valerij Gazzajev naopak soudí, že kvalita hráčů moskevského týmu je ve srovnání se Spartou mnohem vyšší. Vítězství a postup byly podle něj zákonité a přesvědčivé. "Sparta nebyla na rozjezd nejsilnějším týmem. V příštích zápasech je pochopitelně třeba ukázat úplně jinou hru, vždyť soupeři budou mnohem silnější," uvedl Gazzajev.

Vše o konci Sparty a Plzně v Lize mistrů najdete zde »

Dočkal: Ptal jsem se rozhodčí, jestli je spokojený. Řekl, že ano

Ščasný po prohře s CSKA: Rozhodčí hrubě ovlivnil utkání

Dvojitý skluz. Marek Matějovský byl po střetu s Mário Fernandésem vyloučen
Dvojitý skluz. Marek Matějovský byl po střetu s Mário Fernandésem vyloučen

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud