LM: Čech dostal od Bayernu PĚTKU, Chelsea se trápila, ale žije

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance utrpěli v Lize mistrů debakl 1:5 na hřišti Bayernu Mnichov a dvě kola před koncem ztrácejí na příčky zajišťující místo v osmifinále šest bodů. Naopak s předstihem do vyřazovací části prošel po výhře 2:0 v Lyonu Zenit Petrohrad.

Bayern o vysoké výhře rozhodl už v prvním poločase, ve kterém Čecha překonal třikrát. Postupně se prosadil Lewandowski, Müller a Alaba. Když se v 55. minutě trefil prvním dotykem s míčem střídající Robben, inkasoval český reprezentant jubilejní 100. branku v Lize mistrů. Víc gólů v prestižní soutěži dostali už jen Casillas, Šovkovskij a Kahn.

V 69. minutě sice snížil Giroud, ale Müller druhou brankou v utkání těsně před koncem rozhodl o nejvyšší prohře Arsenalu v evropských pohárech.

Arsenal je tak v tabulce na třetím místě a na vedoucí Bayern i druhý Olympiakos Pireus, který uspěl doma proti Dinamu Záhřeb 2:1, ztrácí šest bodů. Od posledního Dinama, s nímž stejně jako s řeckým celkem bude hrát, dělí londýnský tým jen lepší skóre.

Ze souboje s Arjenem Robbenem český brankář neinkasoval. Nakonec však nizozemský záložník Čecha stejně překonal.

Skupina F:

Bayern Mnichov - Arsenal 5:1 (3:0)

Branky: 29. a 89. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.).

Olympiakos Pireus - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)

Branky: 65. a 90. Pardo - 21. Hodžič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.). ČK: 79. Pivarič (Záhřeb).

Hosté: 69. Giroud

Domácí: Neuer – Lahm (C), J. Boateng (68. Benatia), Javi Martínez, Alaba – Alonso – Coman (55. Robben), T. Müller, Th. Alcântara, Costa – Lewandowski (71. Arturo Vidal).

Hosté: Čech – Debuchy, Mertesacker (C), Gabriel, Monreal – Campbell (59. Gibbs), Coquelin, Cazorla (87. Chambers), Özil, Alexis Sánchez – Giroud (85. Iwobi).

Domácí: Ulreich, Benatia, Robben, Rafinha, Vidal, Badstuber, Kimmich

Hosté: Macey, Gibbs, Koscielny, Flamini, Chambers, Iwobi, Reine-Adelaide

Hosté: Özil, Campbell

Rocchi – Liberatore, Tonolini (všichni Itálie)

Allianz Arena, München

Fanoušci Chelsea oslavili důležitou výhru nad Dynamem Kyjev (2:1) a opěvovali trenéra Mourinha. Ten je po hrůzném vstupu do sezony je pod tlakem, který mohl být po vyrovnávací trefě Ukrajinců ještě drtivější. Krásným gólem z přímého kopu ho však alespoň na chvíli zmírnil Brazilec Willian.

První důležitý moment přišel ve 36. minutě. A trochu paradoxně začal nepovedeným odkopem brankáře Chelsea Asmira Begoviče. Domácí z něj ale vytvořili rychlý protiútok zakončený vlastním gólem Aleksandara Dragoviče po Willianově centru z pravé strany.

V 78. minutě při rohovém kopu Dynama, který neodhadl gólman Begovič, podběhnutím centru umožnil Dragovičovi vstřelit gól tentokráte do správné branky.

Naštěstí pro Chelsea ale trvalo jen pět minut, než skóre strhla opět na svou stranu. Trefil se Willian. A jak krásně! Z přímého kopu zakroutil balon do sítě, tahle branka bude ještě dlouho vévodit různým žebříčkům Ligy mistrů.

Skupina G:

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1)

Branka: 75. Zaháví z pen. - 19. Tello, 50. André, 72. Layún. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

Chelsea - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branka: 34. vlastní Dragovič, 83. Willian - 78. Dragovič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR).

Hosté: 78. Dragović

Domácí: Begović – Azpilicueta, K. Zouma, Terry (C), Baba – Ramires, Matić, Willian (90+1. Cahill), Fàbregas (80. Pedro) – Oscar (80. E. Hazard), D. Costa.

Hosté: Šovkovskij (C) – D. Vida, Chačeridi, Dragović, Antunes – Sydorčuk (46. Garmaš), Rybalka, Jarmolenko, Bujalskij – D. González, Kravec (56. Júnior Moraes).

Domácí: Blackman, Cahill, Hazard, Loftus-Cheek, Kenedy, Pedro, Rémy

Hosté: Rybka, Petrović, Veloso, Morozjuk, Moraes, Gusev, Garmaš

Hosté: D. González, Bujalskij

Královec – Slyško, Wilczek

Stamford Bridge, London

Blízko k postupu měla dnes také Barcelona, která si poradila s BATE Borisov 3:0. Oslavy katalánskému celku však oddálil AS Řím, když porazil Leverkusen 3:2. Na výhře domácích, kteří po poločase vedli 2:0, se jednou brankou podílel Edin Džeko a ukončil dvouleté čekání na gól v Lize mistrů. Navíc si připsal teprve druhý zásah v sezoně, na který pro změnu čekal 602 minut.

Skupina E:

FC Barcelona - BATE Borisov 3:0 (1:0)

Branky: 30. z pen. a 83. Neymar, 60. Suárez. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.).

AS Řím - Leverkusen 3:2 (2:0)

Branky: 2. Salah, 29. Džeko, 81. Pjanič z pen. - 46. Mehmedi, 51. Hernández. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kaljugin (všichni Rus.). ČK: 79. Toprak (Leverkusen).

1. Barcelona 10 7 2 1 22:8 23
2. Leverkusen 6 1 3 2 13:12 6
3. Řím 8 1 3 4 11:20 6
4. BATE Borisov 6 1 2 3 5:12 5

Zenit díky dvěma gólům Arťoma Dzjuby vyhrál v Lyonu i čtvrtý zápas ve skupině. Po výhře 1:0 nad Valencií tak dostal šanci na postup i nováček Ligy mistrů Gent. Belgický klub je třetí a na dnešního soupeře ztrácí dva body. První je suverénní Petrohrad, zatímco Lyon dosud získal jen bod.

Skupina H:

Gent - Valencie 1:0 (0:0)

Branka: 49. Kums z pen.. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.).

Lyon - Petrohrad 0:2 (0:1)

Branky: 25. a 57. Dzjuba. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 72. Gonalons - 89. Aňukov.

1. Petrohrad 8 5 0 3 14:9 15
2. Gent 8 3 1 4 10:11 10
3. Valencia 6 2 0 4 5:9 6
4. Lyon 6 1 1 4 5:9 4